Air Serbia ile yeniden

197

İstanbul seferlerini iki yıl önce durduran Air Serbia, İstanbul-Belgrad arası seferlerini yeniden başlattı.

14 Mart 2017 tarihinde İstanbul uçuşlarını durduran alan Air Serbia, 11 Aralık 2019 itibarıyla İstanbul-Belgrad arası seferlerini “kaldığımız yerden“ diye yeniden başlattı.  Air Serbia yetkileri İstanbul Havalimanı uçuşlarının haftada 3 frekans ile başladığını  ocak ayı başına kadar frekans sayısını 4’e, 2020’nin ilk aylarıyla birlikte de frekans sayısını haftada 7’ye çıkarmayı hedeflediklerini  söylediler.

Air Serbia’nın İstanbul uçuşlarını tekrar başlatmasını değerlendiren havacılık uzmanları “Olumlu bir gelişme. Sırbistan ve Türkiye arasında turizmin yanı sıra iş amaçlı da önemli potansiyeller var” diyor. tAir Serbia’nın da uçuşlarını başlatmasıyla İstanbul Havalimanı’ndan sefer düzenleyen hava yolu şirketlerinin sayısı 74 oldu.

Özellikle 12 Temmuz 2010 tarihinde imzalanan “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Sırbistan Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Vizenin Karşılıklı Olarak Kaldırılmasına Dair Anlaşma” ile Türkiye turizmi büyük bir ivme kazandı. 2018’de 100 binin üzerinde Türk turist Sırbistan’ı ziyaret ederken, 200 binden fazla Sırp turist de ülkemizi ziyaret etti.