Fuarda Almanların Türkiye İlgisi

167

Almanya’nın IT merkezlerinden biri olan Paderborn/ Bielefeld bölgesine hizmet veren havalimanında açılan FTT- Fly to Turkey fuarında Türk stantlarına ilgi büyüktü..

3’ncü nesil Türk gençlerinin Avrupa seyahat endüstrisinde ne kadar başarılı olduğunu her gün daha belirginleşiyor. Bunlara bir yenisi de önceki gün Almanya’da açılan fuar da ispatlandı. Paderborn Lippstadt Havalimanındaki fuara 8 bin kişi geldi. Fuar ziyaretçileri Türkiye’den katılan otellerin stantlarını gezdi. Fuarın bilinçli olarak tanıtılmasının sonucunda bu beklenmeyen ziyaretçi sayısı tüm Türkiye’den gelen katılımcıları memnun etti.

Paderborn/ Lippstadt Havalimanı FTT Fly To Turkey  fuarının organizatörleri Barış Altun, Nursel Günaydın ve Yasin Yüksel gelecek yıl fuarı daha da cazip hale getireceklerini ileri sürdüler ve daha şimdiden gelecek yıl rezervasyon yapan otellerin olduğunu bildirdiler. Fuar süresince Türkiye’den katılan otellerin düzenlediği tatil çekilişleri yoğun ilgi gördü. Corendon, Sunexpress ve Türk Havayolları bölgeden 2020 yılı için uygulayacakları uçuş programını sundu. Türk kökenli Havayolu şirketlerinin Almanya’nın bölgesel havalimanı işletmeciliğini için artık vazgeçilemez yaşamsal anahtar rol oynadığı vurgulandı.

FTT Fuarına ayrıca Almanya’nın çeşitli bölgelerinden 150 seyahat acentesi de destek verdi. Fuarın gala yemeğinde bu tür organizasyonlara daha çok destek verilmesinin şart olduğunu vurgulandı. Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Baraner ise 3. ve 4. nesil Türk kökenli Almanların yaşadıkları bölgelerin ekonomisine büyük katkıda bulunduklarını ifade etti.