Sofitel İstanbul’da

173

Uluslararası lüks otel markası Sofitel Hotels & Resorts, Türkiye’deki ilk otelini Taksim’de açtı.

Dünya genelinde 40’tan fazla ülkede 120’den fazla oteli bulunan uluslararası lüks otel markası Sofitel Hotels & Resorts, Türkiye’deki ilk otelini Taksim’de açtı.

Faaliyete geçen Sofitel İstanbul Taksim nitelikli turist sayısının artmasına katkı sağlayıp kentin yeni cazibe merkezi olmayı hedefliyor. 100 milyon dolar yatırımla turizm sektörüne kazandırılan otelin yatırımı ve inşaatı Tuna Şirketler Topluluğu tarafından, işletmesi ise Accor Grubu tarafından yürütüldü.

Sofitel İstanbul Taksim, yerel kültürün ruhundan esinlenerek ‘Fransız Yaşam Sanatı’nın tüm inceliklerini İstanbul’da misafirlerine sunacağı belirtildi.

Sofitel İstanbul Taksim, sektöre yeni bir soluk getirirken, Türkiye’nin nitelikli turist sayısını artırma hedefi yolunda vazgeçilmez bir enstrüman niteliği taşıyacağı açıklandı.

Sofitel Hotels & Resorts Taksimde Açıldı.

Dünya liderleri arasında bulunan otelcilik gruplarından olan Accor, 110 ülkede 4 bin 946 otel ve resort da benzersiz ve unutulmaz deneyimler sunuyor. Lüksten ekonomiğe kadar geniş portföye sahip olan Accor, 50 yılı aşkın bir süredir dünyanın dört bir yanında misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Sofitel İstanbul Taksim’de, 169 oda ve 34 ayrı suite olmak üzere toplam 203 oda bulunuyor.