Talya Oteli yenileniyor

167

Marmaris Altınyunus Turistik Tesisleri A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) Divan Antalya Talya Oteli ile ilgili bilgilendirme yayınladı.  Buna göre Talya Oteli yenileniyor.

Antalya’da bulunan Talya Oteli’nin yeniden yapım sürecine ilişkin olarak en son 24 Ekim 2019 tarihinde açıklanan faaliyet raporunda; Muratpaşa Belediye Başkanlığı’na mahkeme kararı ve daha önce kesinleşen 1/5000 ölçekli İmar Planı ile uyumlu olarak sunulan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı teklifinin onaylanarak askıya çıktığı belirtildi.Henüz Marmaris Altınyunus Turistik Tesisleri’ne tebliğ edilmemiş olmakla birlikte, Muratpaşa Belediye Başkanlığı tarafından askı süresinde yapılan itirazların reddinin, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı Meclisi tarafından da onandığı bilgisi açıklanmış ve bu çerçevede 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı kesinleşti.

Meclis kararının yayınlanması ve ilgili kurumlara tebliğini takiben, Talya Oteli’nin bulunduğu alan ile ilgili idari süreçlerin sonraki aşaması olan imar uygulaması çalışmalarına başlanabilecek.

İmar uygulaması, ruhsat ve izinlerin alınması gibi ilgili bütün idari işlem ve süreçlerin tamamlanmasından sonra yatırım çalışmalarına başlanabilecek.

KAP açıklaması söyle;

Antalya’da bulunan Talya Otelimizin yeniden yapım sürecine ilişkin olarak en son 24.10.2019 tarihinde açıklanan faaliyet raporumuzda; Muratpaşa Belediye Başkanlığı’na mahkeme kararı ve daha önce kesinleşen 1/5000 ölçekli İmar Planı ile uyumlu olarak sunulan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı teklifinin onaylanarak askıya çıktığı belirtilmiştir.

Henüz şirketimize tebliğ edilmemiş olmakla birlikte, Muratpaşa Belediye Başkanlığı tarafından askı süresinde yapılan itirazların reddinin, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı Meclisi tarafından da onandığı bilgisi açıklanmış ve bu çerçevede 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı kesinleşmiştir.

Meclis kararının yayınlanması ve ilgili kurumlara tebliğini takiben, Talya Otelimizin bulunduğu alan ile ilgili idari süreçlerin sonraki aşaması olan imar uygulaması çalışmalarına başlanabilecek olup; imar uygulaması, ruhsat ve izinlerin alınması gibi ilgili bütün idari işlem ve süreçlerin tamamlanmasından sonra yatırım çalışmalarına başlanabilecektir.