Rus sineması Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali’nde

1447

22. Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali Rus sinemasını ağırlıyor. TÜRSAK tarafından düzenlenen festival 20-26 Aralık 2019 tarihleri arasında sinemaseverleri biraraya getirecek.

Rus sineması Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali’nde sinemaseverlerle buluşacak. 

Festival, Kültür Bakanlığı desteğiyle Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) tarafından gerçekleştiriliyor.

22. Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali, Rus sinemasını ağırlayacak. Rus Uzun Metraj Kurmaca, Rus Kısa Metraj, Ulusal Uzun Metraj, Ulusal Uzun Metraj Animasyon ve Ulusal Kısa Metraj bölümleri festivalde yer alacak. 

Festivalde, ülkeler arası kültürel ve sektörel paylaşım ve iş birliğini geliştirme amacıyla her sene farklı bir ülkenin sineması konuk ediliyor. 

22. Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali, 20-26 Aralık 2019 tarihleri arasında düzenlenecek. Festival, Rus Uzun Metraj Kurmaca, Rus Kısa Metraj, Ulusal Uzun Metraj, Ulusal Uzun Metraj Animasyon ve Ulusal Kısa Metraj bölümleriyle İstanbullu sinemaseverlerin karşısına çıkıyor.

Festival kapsamında film gösterimlerinin yanı sıra sinema sektörlerini bir araya getirecek Rus Sinema Sektörü Paneli ve Rus-Türk Sinema Sektörleri buluşması da Randevu İstanbul’un etkinlikleri arasında yer alıyor.

Aynı zamanda yabancı yapımcıların Türkiye’de çekim yapmalarını teşvik edecek kanunun, “Film in Turkey” başlığı altındaki ilk buluşması niteliğindeki bu etkinliklerde Rus Yapımcılar Birliğinden çok değerli isimler ağırlanacak.