Sitemize “Hoş geldiniz…”

264
Cluster of colorful Fourth of July fireworks

Turizm Muhabiri adını taşıyan haber sitemizden size “merhaba”

Adım Cahit Akyol. Mesleğim gazeteci. Sitenin adından da anlaşılacağı gibi ben muhabirim. Tam 35 yıl Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yaptım. Bir insan ömrünün yarısı kadar bir süreyi, haber peşinde koşarak geçirdim.

Gazetenin İstihbarat servisinde çalıştım. Spor, magazin, polis haberleri, politika haberleri, insan öyküleri, dünyanın dört bir köşesindeki ilginç olaylar hep benim odak noktam oldu. Bu nedenle geniş bir yelpaze de çalıştım. Yüzlerce, binlerce gazete sayfalarında emeğim geçti.

Kısaca ben yazılı basında çalıştım. Şimdi ise devir değişti. Devir dijital devri oldu. Telefonlar, tabletler dizüstü bilgisayarlarla her yerde her an herkes 24 saat on-line haberlere ulaşıyor. Sözün özü devir ekran devri oldu. Ve tabii ki bizde buna duyarsız kalamazdık ve kalmadık da. Bu nedenle de “Turizm Muhabiri” adındaki haber sitemizi kurduk şimdi karşınızdayız.

Haber sitemizin ana konusu turizm. Ama esas amacımız turizm sektörüne mercek tutmak. Seyahat haberleri de olacak ama az oranda yer vereceğiz. 52 ana sektörü bünyesinde barındıran turizmin yan dalları bizim ilgi alanımız. Bunu içinde tabii ki yeme-içme, kültür-sanat konuları haberlerini yayımlayacağız. Herkes kendinden bir şeyler bulacak bu sitede. Çünkü habercilik mesleğine yıllarını vermiş bir ekip var bu sitenin mutfağında. Konumuz haber. Ama doğru ve tarafsız habercilik de sitemizin olmazsa olmazı.

YAZARLARIMIZ

Sitemizin çok güçlü olduğu bir başka yönü de yazarlarımız. Her birisi mesleklerinde zirve de olan kişiler yazarlarımız. Bu sütunlarda bilgi birikimlerini, sektörün analizlerini, durum değerlendirmeleri yapacaklar özgürce… Ve sizler de keyifle okuyacaksınız bu yazıları.  Gelin sizleri soyadı baş harfi alfabetik sıralamasına göre yazarlarımız ile tanıştırayım.

Vedat Başaran: Bir yemek sihirbazı. Ünü ülke dışına taşmış, Türk ve Osmanlı mutfağı virtüoz. Ülkemize gelen yabancı devlet adamlarının menülerini hazırlayan bir usta. Birçok meslektaşının akıl danıştığı bir idol.

Ateş Çelik: Gazetecilik mesleğinde 40 yılını habercilik ile geçirmiş. Hala ilk günkü gibi aynı titizlik ve dürüstlükle çalışan bir duayen. Mesleğin çeşitli dallarında çeşitli mevkilerde çalışmış her zaman örnek gösterilen bir gazeteci.

Serdar Devrim: Gazetecilikte kimselere nasip olmayan bir kariyeri var. Muhabirlik, yabancı basın kuruluşlarının Türkiye temsilciliği köşe yazarlığı ve Genel Yayın Yönetmenliği gibi alanların gıpta edilen ustası.

Ayten Serin İnsel: Hem çeşitli televizyonlarda hem de gazetelerde yıllarca haber peşinde koşan iş disiplini ve haberciliği ile sektörde iyi bilinen “sıkı” bir diplomasi muhabiri.

Beste Önkol: Gazetecilik yaparken “Aşçı olacağım” diyerek mesleğe atılan halen THY’nin uzun menzilli uçuşlarındaki business ve first- class yolcularını havada lezzet rotalarına götüren müthiş bir aşçı.

Kerem Köfteoğlu: Turizm camiasında “onu tanımayan onun da tanımadığı yok” deyişinin sözlük anlamı. Her konuda ustaca haber yazan bir gazeteci. Bilgi dağarcığı ile turizm konulu toplantı ve konferansların aranılan konuşmacısı.

Ferzan Ünlüsoy: Uluslararası havacılık sektörünün “Leydi” unvanlı hanımefendisi. Yabancı havayollarını dünyanın dört bir köşesindeki toplantılarının değişmez konuşmacısı. Ülkemizi yurt dışında tanıtmak için ülke, ülke koşturan bir turizmci.

Sait Yardımcı: Türk turizmin duayenlerinden. Çeşitli otellerde GM olarak çalıştıktan sonra halen mesleğini yenidünya üzerinden Los Angeles’de sürdüren aynı zamanda da Türkiye Film Komisyonu Derneği Başkanı.

Önceki İçerikErsoy’dan Kıbrıs turizmine tam destek
Sonraki İçerikYunan Adaları’na devam Adriyatik yeni rota
Avatar
Cahit Akyol, CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı şirketinin Ajans Başkanı ve kurucusu, turizm haberlerin yer aldığı www.turizmmuhabiri.com adlı haber sitesinin de kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni’dir. 35 yıllık Hürriyet Gazetesi muhabirliği geçmişi olan Akyol yayıncılık hakkındaki engin bilgisi ve onlarca yıllık tecrübesi ile meslek hayatı boyunca sayısız haber,  röportaj ve seri yazılara imza atmış, halen de sektörün içinden olan bir gazetecidir. Akyol, tecrübeli gazetecilerden oluşan kadrosu ile CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı şirketinde farklı sektörlerdeki firmalara, kişiye özel PR hizmeti sağlar. CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı’nda, marka yönetimi ve “butik tarzda” halkla ilişkiler hizmetlerini yönetir. Şirketinde özellikle marka, hedef çalışması,  projelendirme, konsept geliştirme ve uygulama, kurumsal mesajlar, ürün odaklı mesajlar ve tabii ki, medya ilişkileri konusunda yetkindir. Şirketinin faaliyet alanları, yayıncılık, iletişim danışmanlığı ve halkla ilişkiler ve organizasyondur.