Travelport’dan Uzakrota’ya damga

433

Yaklaşık 4 bin sektör temsilcisinin katılımı ile gerçekleşen Uzakrota Travel Summit’e bu yıl Travelport damgasını vurdu.

Uçak biletleme sektörünün en önemli oyuncularından birisi olan Travelport, turizm sektörünün en prestijli etkinliklerinden Travel Awards’ta “Yılın Global Dağıtım Sistemi” ödülünü layık görüldü. Zirve sonunda yapılan tören de ödülü, Travelport Türkiye İş Geliştirme Müdürü Beyhan Çalık aldı.  Çalık, yaptığı konuşmada global şirketinin hizmet kalitesinin “Yılın Global Dağıtım Sistemi” ödülü ile taçlandırılmasının önemine değindi ve almış oldukları ödülün sevincini dile getirdi.

NDC FIRSAT SUNACAK

Zirve kapsamında gerçekleştirilen “Küresel Seyahat Trendleri ve NDC” sunumunda ise Travelport Kıdemli Ticaret Direktörü Martin Herbert konuştu. NDC’nin GDS’leri ve acenteleri ortadan kaldırmayacağını aksine gelirlerini maksimize edecek fırsatlar sunacağının altını çizdi.
Herbert, sunumun da Travelport’un üstün API teknolojisi ile donatılmış bir şirket olduğunu anlattı. Ticaret Direktörü Herbert, NDC sayesinde gelen satış kapasitesi ile daha kişileştirilmiş hizmeti müşterilerine sunabileceklerini, bu şekilde acente ve hava yollarının karlılıklarınve müşteri deneyimlerini maksimize edebileceklerini vurguladı. Ayrıca da, Virtual Reality, sesli arama gibi yeni teknolojili NDC’nin yeni satış modellerini konuklara örneklendirdi.

ON-LİNE PAZARDA TÜRKİYE

Travel Teknoloji Salonu’nda, da “Havayolu Konsolidasyonu ve Online Seyahat Acenteleri” adını taşıyan panel düzenlendi. Travelport Genel Müdürü İbrahim Önder Köymen de panelde moderatörlük yaptı. On-line pazardaki müşteri kitlelerinin pazara etkisinin tartışıldığı panele Biletall CMO’su Ahmet Bozdağ, Biletbank Genel Müdür Yardımcısı Ercan Uzman ve obilet.com kurucusu Yiğit Gürocak katıldı. Panelistler on-line pazarı en hızlı büyüyen ülkelerden biri .olan Türkiye’de kullanıcıların hıza, on-line kişiye uygun hizmete önem verdikleri ve müşteri beklentilerinin sürekli arttığı konusu vurguladı. Doğru ürünün, doğru müşteriye, doğru fiyat ve hizmetle sunulması, hız, hizmet ve müşteri deneyiminin dijital pazarı yönettiği konularında ortak görüşler paylaşıldı.

Ayrıca Travelport İş Geliştirme Müdürü Beyhan Çalık’ın moderatörlüğünde de “2020 Yılında Öngörülmeyen Zorluklar” konulu panelde de enuygun.com Ticari Kanallar Müdürü Orkun Özkan ve Türk Express Turizm’in İş Geliştirme Direktörü Harika Kızılhan konuyu tartıştı.