TÜROFED’de nöbet değişimi

205

Türkiye turizminin en büyük çatı örgütlerinden olan Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Olağan Genel Kurulu yarın yapılıyor. Genel Kurul’da federasyona iki dönem başkanlık yapan Osman Ayık görevini Sururi Çorabatıra bırakacak.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) yarı Antalya’da yapılacak Olağan Genel Kurulu’nda, Osman Ayık’ın görevi bırakması ile boşalan koltuğa TÜROFED Başkan Yardımcısı Sururi Çorabatır’ın aday gösterildiğini açıkladı.

2005 yılında kurulan TÜROFED, Türkiye’nin bütün bölgelerindeki otelleri temsil eden 15 bölge birliğinin oluşturduğu bir federasyon. TÜROFED başkanları 3 yılda bir seçiliyor. Yarın  da Antalya’da seçimli olağan genel kurul var. TÜROFED’in son iki dönemdir başkanlığını yapan Osman Ayık, bu genel kurulda aday olmayacağını açıkladı.

ÇORABATIR KONSORSİYUMUN KARARI

TÜROFED’ten yapılan açıklamada temayülleri gereği de iki dönem etik kuralı uygulandığını belirtildi ve “15 birlikten oluşan TÜROFED’in yönetim kurulunun konsorsiyumuyla yeni dönem için başkan adaylığına iki dönem AKTOB başkanlığı da yapmış, TÜROFED’de başkan yardımcısı olarak birlikte görev yapan Sururi Çorabatır’ın adaylığı yönünde karar alındı” dendi. 

‘SANDALYELERE YAPIŞMADIM’

1984’de kurulan AKTOB’un üyeliği ve devamında yönetim kurulu, başkanlık gibi görevlerin ardından iki dönemdir de TÜROFED başkanlığı görevini üstlendiğini anlatan Osman Ayık, “Turizm sektörü sivil toplum örgütlerindeki faaliyetlerimi bu sene itibarıyla sonlandırıyorum. Bundan sonra aranızda arkadaşınız, dostunuz, bir turizmci olarak bulunacağım. Biz hiç bir zaman oturduğum sandalyelere yapışmadım, iki dönemi hiç bir zaman geçmedik. İki dönemimizi tamamladık ve gerektiği şekilde, kurumlarımızı layıkıyla yönetecek arkadaşlarımıza devrederek vazifemizi yaptık” dedi.

250’NİN ÜSTÜNDE DELEGE

Gençlerin çok daha dinamik olduğunu ve bu kurumları çok daha iyi noktalara taşıyacağına inandığını belirten Ayık, tüm Türkiye turizm sektörüne de teşekkür etti. Ayık, “15 bölge derneğimiz ve 250’nin üzerinde delegemiz var. Bölge derneklerimiz Kapadokya, Denizli, İç Anadolu, Batı ve Doğu Karadeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Akdeniz, Alanya, AKTOB, Fethiye, Marmaris, Bodrum, Kuşadası, İzmir ve Güney Marmara” dedi.

DELEGELERİN TAKDİRİYLE ADAYIM

İki dönem AKTOB başkanlığı, 12 yıldır da TÜROFED’in yönetiminde görev alan yeni başkan adayı Sururi Çorabatır ise, “Osman Ayık başkanımız döneminde başkan yardımcılığı görevi üstlendim. Yönetim kurulumuz birlikte karar vererek yeni dönem başkanlığı için beni uygun gördü. 21 Aralık günü gerçekleştirilecek genel kurulda delegelerimizin de takdir göstermesi durumunda başkanlığa adayım” dedi.

TÜROFED’E BAĞLI BİRLİKLER Akdeniz Turistik Otelciler ve işletmeciler Birliği (AKTOB), Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD). Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD), Batı Karadeniz Otelciler Derneği (BAKTOD), Bodrum Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (BODER), Çukurova Turistik Otelciler Birliği (ÇUKTOB), Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD), Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK ), Fethiye Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (FETOB), Güneydoğu Anadolu Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (GATOD), Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB ), Güney Marmara Otelciler ve İşletmeciler Derneği (GÜMTOB), Kapadokya Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD), Karadeniz Otelciler Derneği (KATİD), Kuşadası Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KODER).

Önceki İçerikKoro ve müzeye ödül
Sonraki İçerikSen’in Doğu Kıyısı
Avatar
Cahit Akyol, CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı şirketinin Ajans Başkanı ve kurucusu, turizm haberlerin yer aldığı www.turizmmuhabiri.com adlı haber sitesinin de kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni’dir. 35 yıllık Hürriyet Gazetesi muhabirliği geçmişi olan Akyol yayıncılık hakkındaki engin bilgisi ve onlarca yıllık tecrübesi ile meslek hayatı boyunca sayısız haber,  röportaj ve seri yazılara imza atmış, halen de sektörün içinden olan bir gazetecidir. Akyol, tecrübeli gazetecilerden oluşan kadrosu ile CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı şirketinde farklı sektörlerdeki firmalara, kişiye özel PR hizmeti sağlar. CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı’nda, marka yönetimi ve “butik tarzda” halkla ilişkiler hizmetlerini yönetir. Şirketinde özellikle marka, hedef çalışması,  projelendirme, konsept geliştirme ve uygulama, kurumsal mesajlar, ürün odaklı mesajlar ve tabii ki, medya ilişkileri konusunda yetkindir. Şirketinin faaliyet alanları, yayıncılık, iletişim danışmanlığı ve halkla ilişkiler ve organizasyondur.