İlk Teknoloji Film Festivali

1553

Kaspersky tarafından hazırlanan bir çevrim içi teknoloji kültürü dergi ve film yapım merkezi olan Tomorrow Unlockled, ilk teknoloji filmleri festivalini duyurdu

Tomorrow Unlocked Film Festivali teknolojinin hayatımıza nasıl etkide bulunduğunu ve ne gibi etkiler yaratacağına dair anlatılar içeren ilk uluslararası film festivali olacak. Festival sanatçıları, teknoloji tutkunlarını, düşünürleri, bilim insanlarını, hacker’ları ve girişimcileri bir araya getirmeyi hedefliyor. Film yapımcılarını teknolojinin dünyayı nasıl şekillendirdiğini anlatmaya davet ediyor.

TUFF jürisi tarafından seçilecek en iyi on kısa film 5 Nisan 2020’de Barselona’da gösterilecek. Büyük ödülü kazanan filmin yapımcısı 10.000 dolarlık ödüle sahip olacak. İlk dörde giren diğer filmler 3.000 dolar, geri kalan altı finalist de 1.000 dolarlık ödül alacak.

Festival ile ilgili açıklama yapan, Kaspersky Global Marka İçerikleri Direktörü Povel Torudd, “Bu yaz çıkarmaya başladığımız Tomorrow Unlocked dergisinden sonraki diğer büyük adım olan ilk film festivalimizi başlattığımız için heyecanlıyız. Modern dünya teknolojiyle gelişiyor ve bu teknoloji geleceğimizi şekillendiriyor. Ancak herkes bunu tam olarak kavrayamıyor. İşte bu yüzden yaratıcı zihinleri davet ederek onlardan insanlara dokunan, ilham veren ve onları eğiten teknoloji hikayeleri anlatmalarını istiyoruz. Harika hikayeler anlatan yüksek kaliteli kısa filmleriyle sinema dünyasına adım atmış birçok yeni film yapımcısı var ve bu yetenekli kişilere teknoloji dünyasında çalışan uluslararası bir kitleye ulaşma imkanı sunuyoruz.” dedi.