İzmir lezzetli kış şöleni

12287

Kültürpark İzmir, 2019 yılına “Lezzetli Kış Şöleni” ile veda ediyor. Bu yıl ilk kez İZFAŞ tarafından düzenlenen şölen, 31 Aralık’a kadar ziyarete açık olacak.

İzmir Gündoğdu Meydanı’nda açılış korteji ile başlayan şölen programı, Kültürpark alanında devam ediyor. Büyük küçük herkesi yılın son günlerinde bir araya getirecek olan bu şölende, hem keyifli zaman geçirmek, hem de Türkiye’nin dört bir yanından gelen lezzetleri tatmak mümkün. Şölenin onur konuğu ise 2019 yılında mutfağı UNESCO tarafından tescillenip, 26. gastronomi şehri seçilen Hatay.

Ziyaretçiler oruktan kömbeye, humustan kağıt kebabına kadar pek çok lezzetle buluşmakla kalmayıp, bölgeye has eğlence kültürünün fuar alanında sergilenmesi ile de keyifli dakikalar geçirebilecek. Gastronomik etkinliklerin yanı sıra şölende, özellikle yeni yılda sevdiklerini mutlu etmek isteyenler için kurulan hediyelik eşya stantları ile meraklıları için altın ve pırlanta bölümü de yer alıyor. Her yer ışıl, ışıl iken yeni yıl ruhunu ölümsüzleştirmek isteyenleri ise fotoğraf çektirmek üzere dev kar küresi bekliyor. Yeni yılı coşkuyla karşılayan küçük ziyaretçilerin de unutulmadığı şölende, kardan adam maketi, buz pisti, atlı karınca ve oyun alanları da bulunuyor. 10.00 ile 22.00 saatleri arasında ziyarete açık olan şölen programında ayrıca keyifli konserler de yer alıyor. Konser dahil tüm etkinlikler ise katılımcılar için ücretsiz. Lezzetli Kış Şöleni” soğuk kış gününü Kültürpark İzmir’de kurulan bu sıcacık ortamda keyifle değerlendirmek isteyen tüm ziyaretçilerini bekliyor.