Yatırım Forumu’na yabancı ilgisi

211

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD), dünyanın önemli yatırımcılarını Türk meslektaşları ile bir araya getirmek için “Turizm Yatırımları Forumu düzenliyor.

28-29 Ocak günlerinde yapılacak olan Turizm Yatırımları Forumu, 30. yılını geride bırakan Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) tarafından düzenliyor. Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Oya Narin, bu organizasyon için “Türkiye ekonomisi ve turizm sektörü için önemli bir kilometre taşı olacağına inanıyoruz” diyor ve forum ile ilgili olarak da şunları söylüyor:

“1990’lı yıllarda başladığımız ve başarıyla düzenlediğimiz, daha sonra da yabancı ortaklı olarak uyguladığımız Turizm Yatırımları Forumu organizasyonunu 2020’de yeniden hayata geçiriyoruz. Turizm sektörümüzün yeniden ivme kazandığı ve yeni hedeflere doğru yelken açtığı bu dönemde, ihtiyaç duyduğumuz dönüşüme ve sıçrayışa zemin sağlayacak yeni işbirliklerini bu Forum’la sektörümüze getirmek istiyoruz. TTYD olarak Turizm Yatırım Forumu’nda bir yandan yeni ve güçlü finans ve marka işbirlikleri ve networkler geliştirirken diğer yandan sektörel ihtiyaçları belirleyerek turizm yatırımlarımıza yeni bir yön vereceğiz.”

Daha önce 7 kez yapılmış olan Turizm Yatırımları Forumu’nu bu yıl “Tourism Investment Forum-TIF2020” adıyla yeniden gerçekleştirmeye hazırlanan Turizm Yatırımcıları Derneği 60 milyar dolarlık yatırım yapmış, inovatif, markalaşmış, finansal olarak güçlü ve sürdürülebilir turizm anlayışını amaç edinen üyeleri ile biliniyor.

Forumda kimler olacak?

Ocak ayı sonunda gerçekleşecek foruma: Turizm yatırımcıları, işletmecileri ve kanaat önderleri katılıyor. 2 gün süren toplantılar da Türkiye turizm sektörünün önümüzdeki 20 yılını şekillendirmek, geleceğe dönük network kurmak, iş ve finansman imkânlarını ele alınacak. Forumun konukları ise uluslararası yatırımcılar, finansal kuruluşları, bankalar, fonlar, uluslararası otel markaları, turizme şekil veren uluslararası fikir liderleri, inovatif ve teknolojik oyun kurucuları gayrimenkul geliştirme şirketleri, denetim ve sigorta firmaları katılacak ve Türkiye’de yatırım fırsatlarını değerlendirecek.