Jolly “Mirasım Türkiye” diyor

259

Turizm sektöründe 33 yıldır faaliyet gösteren Jolly, Tophane-i Amire’ de gerçekleştirdiği etkinlikle Türkiye’nin zengin mirasını gelecek nesillere bırakmak için  “Mirasım Türkiye”  diyerek, sürdürülebilirlikle ilgili başlattığı çalışmalar açıkladı.

“Mirasım Türkiye” sloganıyla sürdürülebilirlik için önemli bir adım atan sektörün öncü kuruluşu Jolly, gelecek nesiller için öncü bir çalışmaya imza atıyor. Yeni iletişim kampanyasıyla Türkiye’nin önemli doğal ve kültürel miraslarını tanıtarak, bu mirasın sahibinin gelecek nesiller olduğuna dikkat çeken Jolly, farkındalık çalışmaları paralelinde ise, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile gelecek nesiller için sürdürülebilir turizm bilinci oluşturmak amacıyla uzun soluklu bir iş birliğine imza atacağını açıkladı.

Jolly Tour, düzenlediği panelde de fikir önderleri ile Türkiye’nin sahip olduğu zengin mirası ve sürdürülebilir turizmin gerekliliğinin tartışıldığı bir platform oluşturdu. Yazar, belgesel yapımcısı Nebil Özgentürk’ ün moderatörlüğünde gerçekleşen panelde, Prof.Dr. İlber Ortaylı, televizyoncu Cem Seymen, UNDP Türkiye Mukim Temsilci Yardımcısı Sukhrob Khojimatov ve Jolly Pazarlama Direktörü Yasemin Develioğlu söz aldı.

Amacımız, sürdürülebilir turizm alanında kapasite artırımına destek olmak 

Panelde yaptığı konuşmada, 33 yıldır turizme gönül vermiş bir şirket olarak yerel işletmelerde istihdam yaratarak ekonominin gelişimine destek olmak için elimizden geleni yaptık” diyen Jolly Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sektörü geliştirmek adına, ülkemizin zengin mirasını gelecek nesillere aktarmak için tek yolun sürdürülebilir turizm olduğuna inanıyoruz.

2020’de sürdürülebilir turizm konusunda farkındalık yaratma ve kapasite geliştirme konularında, UNDP ile birlikte çalışacağız. Amacımız hem yerel halk ve işletmelerde hem de ziyaretçilerde farkındalık yaratarak sürdürülebilir turizm alanında kapasite artırımına destek olmak olacak” dedi.

Tarihi değerlerimizin korunmasında ve geleceğe aktarılmasında hepimize görev düşüyor

Jolly Pazarlama Direktörü Yasemin Develioğlu da panelde yaptığı konuşmada, “Çok zengin bir tarih ve kültür mirasına sahibiz. Bu mirasın tanıtımı için Jolly olarak uzun süredir çalışıyoruz, şimdi bu zengin mirasın korunup yeni nesillere aktarımı konusunda harekete geçiyoruz ve gelecek nesillere bırakabileceğimiz en büyük miras onların da kendi çocuklarına bırakabileceği güzel bir Türkiye inancından yola çıkarak ‘Mirasım Türkiye’ diyoruz. Bu bilinci oluşturmak için ortaya koyduğumuz iletişim kampanyamızı bugün itibariyle başlatıyoruz” dedi.

Develioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yerelin gücüne inanıyor, yerel istihdamı desteklemek ve kaybolmakta olan zanaat ve gastronomi değerlerimizin devam etmesi için çalışıyoruz. Bu mirası gelecek nesillere aktarmak hepimizin görevi. Bunun için sivil toplum kuruluşları, fikir önderleri, yerel yönetimler, basın ve özel sektör temsilcilerini desteğe davet ediyoruz.”