SAYD’a ilk kadın başkan

146

Kısa adı (SAYD) olan Seyahat Acenteleri Yöneticileri Derneği’ne İlknur Fidan Kepez başkan oldu.

Seyahat Acenteleri Yöneticileri Derneği’nin Genel Kurulu’nda yapılan seçimde yönetim değişti. Derneğim Genel Sekreterlik görevini yürüten İlknur Fidan Kepez oy birliği ile SAYD Yönetim Kurulu Başkanlığına getirildi.

SAYD Başkanlığını yürüten Hamit Kuk’un geçimiz ay yapılan TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmesi nedeniyle SAYD başkanlık görevinden istifa etmesi üzerine yapılan seçimde oylar, İlknur Fidan Kepez lehine çıktı. Kepez kurulduğu günden bu yana ilk kez bir kadın başkan tarafından yönetilecek.

SAYD’da daha önce işlerinin yoğunluğu sebebiyle dernek Başkan Yardımcılığı görevini bırakan Öner Uygun’dan boşalan göreve de Mehmet Özseren, İlknur Fidan Kepez’den boşalan Genel Sekreterlik görevine Mehmet Gem getirildi. Bu arada daha önce Sayman olarak görev yapan Öznür Köse ise aynı görevine devam etmesi karar alındı.

İlk kadın

İlk defa SAYD’da bir kadın Başkanın seçildiğinin belirten İlknur Fidan Kepez, “Hemen her alanda kadınların çok zor şartlar altında olduğu bir ülkede SAYD gibi önemli bir derneğin başkanlığına oy birliği ile seçilmiş olmam çok anlamlı. Bu da derneğimizin vizyonun sonucu. Artık SAYD’a kadın elinin değecek. SAYD’ın ana hedefi olan turizm sektörünün önündeki sorunları ortadan kaldırmak için sektör dinamiklerine uygun yeni fikirler ve stratejiler ortaya koyarak sektöre yön verenler arasında olmaya devam edeceğiz” dedi.