Genç yeteneklere destek sergisi

7520

QNB Finansbank’ın genç sanatçıları desteklemek ve onlara yeni ifade alanları yaratmak amacıyla düzenlediği Masterpiece Hall by QNB First On Bir (11) sergi serisi, 16 Ocak 2020 Perşembe günü  açıyor.

Burcu TUNÇ

Genç yetenekleri keşfetmek ve onları sanatseverlerle, ülkemizin önde gelen koleksiyoner ve akademisyenleriyle bir araya getirmek amacıyla yola çıkan QNB Finansbank ve Masterpiece bu sergiyi çağdaş sanat üretimini desteklemeyi amaçlıyor.

11 genç sanatçının, yeni medya, resim, heykel, enstalasyon gibi farklı disiplinlerden eserlerinin yer alacağı On Bir (11) Sergisi’nin kreatif direktörlüğünü ve küratörlüğünü Ayça Okay üstleniyor. Art- Talk’ların da yer alacağı sergi dizisinin sanat kurulunda ise; Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Kemal İskender, koleksiyoner ve iş insanı Agâh Uğur gibi önemli isimler yer alıyor.

Sergi, 16 Ocak 2019, Perşembe günü Masterpiece Sanat Merkezleri’nin Maslak’ta geniş bir alanda faaliyet gösteren ana merkezi Masterpiece Hall’da sanatseverlere kapısını açacak. Sergi, 20 Şubat 2020 tarihine kadar Masterpiece Hall Maslak’ta ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.