Dedeman Kastamonu da otel açıyor

179

Dedeman Turizm Grubu, Kastamonu’da, 150 odalı, 300 yatak kapasiteli Park Dedeman Kastamonu adı altında otel açıyor. İnşaatına başlanacak olan otelin, bu yılın sonbahar aylarında hizmete girmesi planlanıyor.  Otelin yanı sıra alışveriş merkezi, rezidans projesi içinde yer alan, yatırım 2020 yılının 3’üncü çeyreğinde hizmete girecek.

2020 yılı ve sonrası için büyüme odaklı bir strateji izleyecek olan Dedeman Turizm Grubu, bu yılın ilk atılımını Kastamonu’da gerçekleştiriyor. KastaMall AVM, otel ve rezidans karma projesi içinde yer alan ve 2020 yılının 3’üncü çeyreğinde hizmete girmesi planlanan Park Dedeman Kastamonu için Dedeman Turizm Yönetimi A.Ş ve KAS Proje İnşaat ve Yatırım A.Ş. arasında imzalar atıldı.

Dedeman Turizm Grubu Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Banu Dedeman ile KAS Proje İnşaat ve Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulunu temsilen Ali Yıldız’ın katıldığı tören, Dedeman İstanbul Oteli’n de gerçekleşti.

İmza töreninde konuşan Banu Dedeman, “2020 yılı içinde yurt içinde açmayı planladığımız 2 yeni otelimizin ilkini Kastamonu’da hayata geçireceğiz. 2020 yılının 3’üncü çeyreğinde hizmete girecek yeni otelimizle bölgeye ve beraberinde iş dünyasına değer kazandırmak en büyük hedefimiz. Otelimiz Kastamonu bölgenin ilk ve tek uluslararası markalı oteli olacak. Yüksek yatak ve toplantı odası kapasitesi sayesinde iş dünyasının beklentilerini karşılamasının yanı sıra bölgede eksik olan düğün ve kongre salonu ihtiyacını da karşılayacak” dedi.

10 yılda 50 otel olacağız

Konuşmasında turizmde durgunluğun en çok hissedildiği yıllar da bile otel açmayı sürdürdüklerini anlatan Banu Dedeman, “2020 yılında hizmete açacağımız 2 yeni otelimizle toplam otel sayımızı 19 yapacağız. Önümüzdeki 10 yıl içinde hedefimiz ise otel sayımızı 50’ye çıkarmak. Yatırımcılar ile aynı dili konuşan bir Türk otel zinciri olma özelliğimiz ile tercih ediliyoruz” derken hedeflerinde yurt dışı oteller de olduğunu sözlerine ekledi.

Toplantıda KAS Proje İnşaat ve Yatırım AŞ. Yönetim Kurulunu temsilen konuşan Ali Yıldız da şunları söyledi: “200 Milyon liralık yatırımla Kastamonu için hayata geçirdiğimiz projemiz sadece bölgeyi değil çevre illeri de besleyecek karma bir yapıya sahip. Dedeman markası bölgeye ve dolayısıyla çevresine her anlamda bir farklılık getireceğine inanıyoruz. Park Dedeman Kastamonu Otelinin de içinde yer alacağı ‘KastaMall’ projesi tamamlandığında bin 500’den fazla kişinin istihdam edilmesi planlanıyor. Otelin yanında ayrıca alışveriş merkezi de yapılıyor” dedi.