Ciro 50 milyon doların üzeri ise gel

123

Lüks turizm pazarına yön veren ve milyonlarca dolar cirosu olan acenteler 3-4 Şubat 2020 tarihleri arasında İstanbul’da Continental Travel Show da buluşuyor.

Etkinliği Londra merkezli DK Design adlı şirket düzenliyor. Şirketin Genel Müdürü Onur Korkmaz, ağırlıklı Rusya olmak üzere, Ukrayna, Kazakistan, Özbekistan, Polonya gibi ülkelerden 70 acente ve 120 katılımcının bu etkinliğe geleceğini ileri sürüyor..

Kokmaz Türkiye’nin dünya lüks turizm pazarından aldığı payı arttırmak için çalışmalar yürüttüklerini belirterek “Milyonlarca dolar cirosu olan turizm acentelerini İstanbul’da Continental Travel Show adı altında bir araya getiriyoruz. Etkinlik 3-4 Şubat 2020 tarihleri arasında, Inter Continental Istanbul Hotel’de yapılacak.

Ciroları 50 milyon dolar ve üzerinde

Etkinliğe katılan MICE ve lüks segment çalışan acentelerin ortalama cirosunun 50 milyon dolar civarında olduğunu biliyoruz diyen Korkmaz, “Etkinliği İstanbul’da yapacağız. Çünkü özellikle Rusya ve BDT pazarlarındaki acentelerin daha çok Antalya’ya odaklandığını biliyoruz. Dikkatleri İstanbul’a çekmek istedik. Etkinliğe hem otellerin hem de DMC (destinasyon yönetim şirketi) acentelerinin katılacak. Aralarında Türkiye’den Four Seasons, Çırağan Palace Kempinski, Regnum Carya, Consul Travel, Gloria Golf, Raffles otelleri gibi sektörün önde gelen markalarının bulunduğu 40 işletme de etkinlikte yer alacak” dedi.

Dubai, Maldivler ve İngiltere’den de geliyorlar

Korkmaz, İngiltere, Maldivler ve Dubai gibi ülkelerden de sektörün önde gelen isimlerinin organizasyona katılım sağlayacağını belirterek “Continental Travel Show’’ organizasyonunu uluslararası Luxury ve MICE turizminin önde gelen isimleri için bir buluşma noktası haline getirmek istiyoruz‘“ dedi.