Denizbank ve Martı anlaştı icradan satış durdu

409

Denizbank’a olan borçları nedeni ile icradan satışa çıkarılma aşamasına gelen Kemer’deki Martı Grubu’na ait olan Martı Myra Otelinin satışı otel yönetiminin son dakika açıklaması ile yapılamadı.

Kemer’in 5 yıldızlı otelleri arasında yer alan 553 odalı ve bin 209 yatak kapasiteli otel için Denizbank ile Martı Grubu arasında yeni bir anlaşmaya varıldığı duyuruldu. Martı Myra Otel, satışının ertelenmesi için İcra Müdürlüğü’ne yazılı başvuru bulunuldu.

KAP’A RESMİ AÇIKLAMA SÖYLE

Açıklama söyle; “18.12.2019 tarihli açıklamamızda belirtilen icraen satışı istenen bir taşınmazımıza ilişkin, 10.01.2020 tarihi itibariyle gerek Denizbank AŞ. ve Deniz Faktoring AŞ gerekse şirketimiz ve Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ. tarafından satışın ertelenmesi konusunda İstanbul 10. İcra Müdürlüğü’ne yazılı başvuruda bulunulmuştur. Şirketimiz ve Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ. tarafından Denizbank AŞ. ve Deniz Faktoring AŞ.’den kullanılmış olan finansal tablolarımızda yer alan kredilerimizin yeniden yapılandırmasına ilişkin protokol görüşmeleri devam etmektedir. Gelişmeler tam ve zamanında kamu ile paylaşılacaktır.”