‘Kıbrıs Masası’ İçin Masaya Oturdular

365

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde düzenlenen Turizm Şurası’nda katılan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam, Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nda Kıbrıs Masası kurulacağını söyledi.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam, turizmin küresel, bölgesel ve yerel unsurlardan doğrudan etkilenen bir sektör olduğunu, Türkiye Turizm Bakanlığı’nın yeni turizm eğilimlerini takip ederek hareket ettiğini söyledi.

2018’de Türkiye’ye 39 milyon yabancı ziyaretçinin geldiğini. 2019’da yüzde 14 artış sağlandığını belirten Çam, Türkiye’de Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı kurulduğunu, tanıtım için tek elden çalışan bir model geliştirildiğini anlattı.

HEDEF 75 MİLYON TURİST

2023’te yılda 75 milyon turist ve 65 Milyar Dolar gelir hedeflendiğini anlatan Çam “Başta az keşfedilmiş ya da gelişmekte olan turizm bölgeleri olmak üzere, yeni ürün ve destinasyonlara ağırlık vereceğiz” dedi.

KIBRIS MASASI

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nda Kuzey Kıbrıs’ın tanıtımı için Kıbrıs masasının kurulması çalışmalarının da başlatıldığını açıklayan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam, Kuzey Kıbrıs’ın tanıtımına yönelik yapılan önemli bir çalışmanın da bakanlıkları tarafından hazırlatılan KKTC turizm tanıtım filmi olduğunu sözlerine ekledi.