Beyaz Yakalılara Yaprak Döner

34891

Esas Holding Tarihi Demirci Döner ile ticari birliktelik yaptı ve holdingin Maltepe’deki binasının altına döner lokantası açıldı.

İstanbul’da lezzeti ve hijyeni ile bilinen mekânlardan birisi olan Tarihi Demirci Döner Lokantası, Aksaray ve Ataşehir Watergarden şubelerine şimdi de Maltepe’yi ekledi.

Lokantaların kurucusu, Orçun Ongun yeni mekân için, “Esas Holding bize güvendi. Markamız ile ticari birliktelik yaptı. Bu iki şirket arasındaki ilk adım oldu. Biz de bu binaya ‘Beyaz yakalılara yaprak döneri sevdirmeye geldik” dedi.

DAMAK ZEVKLERİ GELİŞTİ

Kasaplık mesleği büyük dedelerine kadar uzanan girişimci olan ve Orçun Ongun, günümüzde herkesin damak zevkinin geliştiğini dile getiriyor.

Ongun, “Yeme içme konusunda bilinç çok yükseldi. Dolayısıyla kıyma etten döner yaptığınızda halkımız tabii ki anlıyor. Tarihi Demirci Döner Lokantamızın ana yemeği adından da anlaşılacağı gibi et döner. Dana etini Isparta’dan, kuzu etini de Çanakkale-Biga’dan getiriyoruz. Yaprak döneri günlük olarak hazırlıyoruz. Farkımızı görüp lezzetimizi beğenen müşterilerimiz bizi dostlarına anlatıyor. Böylelikle de müşteri portföyü genişliyor. Rahat, ferah bir mekânız. Döner şık bir sunum ile masaya geliyor. Lavaş ekmeği ile servis edilen et dönerimiz, hakikaten ayrıcalıklı. Lezzeti ve pişirilme kıvamı en üst noktada. Tam anlamı ile yüzde 100 yaprak döner. Lokanta da bu lezzeti damaklarınızda hissediyorsunuz” diye gururla anlatıyor.

Mesleğini severek ve bilerek yapan, bu nedenle de müşterilerini memnun eden restoran sahipleri, hak ettikleri başarıya kısa sürede ulaştığını ardından da şube açarak büyüklerini vurgulayan Orkun, “Lokanta da rejim yapan müşteriler için bir de spesiyal var. Adı dönerci salatası. Biz döneri porsiyon da satıyoruz, Lavaş ekmeği arasında da. Bazı müşteriler, özellikle de kadın müşteriler hafif bir yemek ile öğünü geçiştirmek istiyor. Onlara bir salata kasesi hazırlıyoruz. İçinde göbek salata, roka, nane taneleri, mercan köşkü sosu, mini domatesleri oluyor. Bunları üzerine de yaprak döner parçaları koyuyoruz. Bu özel salatamız kısa süre içinde çok tuttu“  deren beyaz yakalı iş insanlarının yeni trendlerinin yaprak döner olduğunu iddia ediyor.