Özel uçaklara ABD’li Hizmet

847

Dünya genelinde 50’den fazla lokasyonda özel uçuşlar için yer hizmetleri sunan Universal Havacılık, Türkiye pazarına geldi. Şirket, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki özel uçaklara yer hizmetleri desteği verecek sunacak.

İstanbul Havalimanı’nın açılmasıyla birlikte toplantı ve görüşmeler için özel uçaklarıyla İstanbul’a gelenler artık, ticari uçuş trafiği azalan ve şehir merkezine yakın konumuyla Atatürk Havalimanı’na yönlendiriliyor.

Bu gelişmeyi gören ABD’li havacılık şirketi Universal Weather and Aviation, merkez ofisi İstanbul Atatürk Havalimanı özel hangarlar bölgesinde bulunan Universal Havacılık Türkiye ile özel jet uçuşlarına yer hizmetleri desteği sağlayarak küresel ağını genişletmeye devam ettiğini duyurdu.

Türkiye’deki tüm havalimanlarında özel jet uçuşlarına destek vereceğini açıklayan Universal Havacılık Türkiye; Kaan Air, Ferda Yıldız ve Universal Weather and Aviation iş birliğiyle çalışmalarına başladı. Türkiye’ye genişleme kararının Türkiye’ye yönelik artan müşteri talebi ve daha iyi yer destek hizmeti verme amacıyla alındığı belirtiliyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Universal Weather and Aviation CEO’su Greg Evans, şöyle konuştu;

“Müşterilerimiz uzun süredir bize İstanbul’a seyahatlerinde daha hızlı dönüş ve daha yüksek kalitede hizmete ihtiyaç duyduklarıyla ilgili geri bildirimde bulunuyordu. Özellikle fiyatlandırmalarda şeffaflık ve hızlı park onayları ziyaretçiler için büyük sorun teşkil ediyordu. Uluslararası standartlarımıza uygun olarak eğitilen uzmanlarımızla Türkiye genelindeki müşterilerimize doğrudan yer hizmeti sağlayarak, sorunları ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. İş dünyasının gözünde İstanbul’un hak ettiği değere kavuşması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”