Turizm profesyonelleri ile akademisyenler ortak dil oluşturmalı

908

IFITT Türkiye Başkanı Dr. Gizem Kayar, bilgi teknolojilerinin turizm endüstrisinin de kullanılmasının şart olduğunu söyledi.

Uluslararası Bilgi teknolojileri, Turizm ve Seyahat Federasyonu (IFITT) önceki gün Bodrum’da toplantı düzenledi. Toplantıda uluslararası işbirliklerinin Türkiye’ye yansıtılması ve Türkiye’den de uluslararası projelere destek verilmesinin hedeflenmesi kararı alındı.

IFITT Türkiye Başkanı Dr. Gizem Kayar, toplantıda yaptığı konuşmada kadrolarının akademisyenler ve turizm profesyonellerinden oluştuğunu vurguladı. Kayar en önemli hedeflerden birisinin sektördeki turizm profesyonelleri ile akademisyenler arasında ortak bir dil yaratmak olduğunu ifade etti. Toplantıda 2020 aktiviteleri görüşüldü. Bu yılın ilk çalıştayının 2-3 Mayıs 2020 tarihlerinde yapılması kararı alındı.

IFITT Türkiye Chapter Yönetim Kurulu aşağıda belirtilen üyelerden oluşuyor. Dr. Gizem Kayar (Başkan). Dr. Eda Avcı (Başkan Yardımcısı), Dr. Seden Doğan (Genel Sekreter), Dr. Senem Yazıcı Yılmaz (Hazine), Serkan Ceylan, Murat Toktaş, Berrin Benli, Melih Gezer, Özge Ersu, Fatih Caner, Ezgi Karakaş, Levent Apaydın, Dr. Ayşe Baş Collıns, Orhan Hallik, Gülcan Tuğ.