Sainte Pulchérie de Caz Konseri

8035

Akbank Caz 30. yıl konserleri cazın duayeni Emin Fındıkoğlu’nun “Armağan Konseri” ile devam ediyor.

Burcu TUNÇ

Akbank Sanat; Ocak ayında yıl boyu caz çatısı altında başlattığı, 30. Yıl Konserleri kapsamında, piyanoda Emin Fındıkoğlu’nun yer aldığı, Şenova Ülker, İmer Demirer gibi ünlü isimlerin bir araya geldiği büyük caz orkestrası “Emin Fındıkoğlu + 12” caz tutkunları ile buluşuyor. Konser 18 Şubat Salı günü Sainte Pulchérie Konser Salonu’nda.

Caz dünyasına çok değerli katkılarda bulunan Emin Fındıkoğlu’nun önderliğinde kurulan, trompetler, trombonlar, saksafonlar, piyano, kontrbas ve davuldan oluşan orkestra, izleyenlere eşsiz bir caz ziyafeti sunmaya hazırlanıyor.

Kendi dallarında önde gelen birçok genç müzisyenin soloları ile yer alacağı konserde; Melisa Kral ve Zeynep Kuyumcu solist olarak sahneyi paylaşırken. Şenova Ülker, İmer Demirer, Barış Doğukan Yazıcı, trompet, Işık Üstündağ, Ebru Kennington ve Hüseyin Çakır, trombon, Duru Tuna, Çağdaş Oruç, Barış Ertürk, Serhan Erkol, saksafon Emin Fındıkoğlu, piyano ve düzenlemeler, Volkan Topakoğlu, kontrbas, Ekin Cengizkan davul, Melisa Kral ve Zeynep Kuyumcu, vokalde sahne alıyor.