Rize’de Yoga Platformlu Otel

854

Rize Çamlıhemşin’de Fırtına Vadisi’nin tam göbeğinde bir otel var. Adı Nordic Otel. Eski bir köy ilkokulunun restore edilmesi ile turizme kazandırılmış. Karadeniz’in yoga platformlu ilk oteli olma özelliğini de elinde bulunduruyor. 

Banu ACAR

Günümüz şartlarında sessiz, sakin doğa içerisinde vakit geçirilebilecek yerler maalesef ki yok ya da çok az denebilecek kadar.  Şehirden uzaklaşmak isteyenlerin de tercihlerini kentlerden çok uzaklara giderek kullanıyor. Ülkemizin en çok yeşil alana sahip bölgesi Doğu Karadeniz’d bu bölgelerden birisi.

Nordic Otel

Doğu Karadeniz denildiğinde aklınıza getirebileceğiniz ilk yerlerden birisi yoga oteli de olan Nordic otel olabilir. Konumu itibariyle sessiz sakin doğanın içerisine adeta kendini gizlemiş. Fırtına Vadisi’nin tam  göbeğinde 7 bin 500 metrekarelik bahçeye sahip, Bulunduğu konum itibariyle sessiz, sakin, dere suyunun sesiyle huzur bulacağınız, kafanızı dinleyebileceğiniz bir mekan. İskandinav tarzı 16 odası ve bahçe içinde bağımsız yoga terası ile hem gelen konuklarına hem de yoga eğitmenlerine hizmet vermek için yeni sezon hazırlıklarını yapıyor. 

Çamlıhemşin’in yoğun turizminden uzak  sakin bir köyünde yer alan otelde doğanın içerisinde yoga yapmak yoga severler için eşsiz bir keyif. 

Otelde sabahları düzenlenen yoga seansları sonrasında Karadeniz’in muhteşem doğasını, ünlü yaylalarını da keşfe çıkabiliyorsunuz. Ayrıca otel Çamlıhemşin merkeze ve  Zilkale’ye de yürüme mesafesinde. Otel bahçesindeki renkli personel kulübeleri, salıncağı, doğal havuzu, dere kenarındaki plajı ve geceleri müzik eşliğinde ateş başı sohbetleriyle Nordic Otel yöresinde farklı bir mekân.