Asya-Pasifik’teki 44 Kongrelerin 5’i İptal Edildi

884

Uluslararası Kongre ve Toplantılar Birliği (ICCA) yönetimi, Krona virüsünden (COVİD-19) dolayı Asya-Pasifik bölgesinde planlanan 44 toplantıdan 5’nin iptal edildiğini, 5’nin yerinin değiştirildiğini 34’nün de ertelendiğini açıkladı..

Kerem KÖFTEOĞLU

ICCA Araştırma Bölümü’nün raporuna göre bu yıl dünyada bin 65 uluslararası toplantı planlandı. COVID-19’dan dolayı Asya-Pasifik bölgesinde iptal ya da ertelenen kongrelerin toplam içinde yüzde 4,1’lik paya sahip olduğu, bunun yanı sıra, Avrupa’da iki, Afrika’da ise bir toplantı ertelendi. ICCA Başkanı James Rees, Belirsizlik ve kriz dönemlerinde güvenilir bilgilere erişmenin kritik bir öneme sahip olduğunun altını çizerek “Küresel toplantı endüstrisi profesyonellerinin yeni salgın hakkında güvenilir bilgiye ulaşması gerekiyor. Bu noktadan hareketle, toplantı profesyoneleri, edarikçileri ve ilgili dernek temsilcileri gibi tüm tarafları, küresel deneyimlerini paylaşabilecekleri liveblog'umuzda bir araya getirdik. Uluslararası toplantı endüstrisinin mevcut COVID-19 salgınına bir çözüm bulunmasında rol oynayabileceğine inanıyoruz” diyen Reeb açıklamalarını şöyle sürdürdü;

“Uluslararası toplantılar, mevcut ve diğer küresel konuların ele alınmasına imkan tanıyan en iyi araçlardan biridir. Faaliyet programlarımızı devam ettirip, işimizi mümkün olan en yüksek düzeye çıkarmak zorundayız. İşlerimizi kalıcı hale getirebilmek için de artı ve eksileri ortaya koyarak, bilgi alışverişine yardımcı olacak seçenekleri geliştirmek zorundayız. Bu yüzden elele verip, esneklik ve güven ortamını birlikte pekiştireceğiz. Bunun yolunun da aktif katılımdan geçtiğine inanıyoruz.”