Az Bulunur Yetenek CRR’de

7573

Dünyanın prestijli yarışmalarından olan “Leeds Uluslararası Piyano Yarışması”nı 2015 yılında kazanıp adını uluslararası arenada duyuran ve “Tuşların az bulunur yeteneği” diye bilinen Anna Tsybulevai Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda Türk izleyiciyle buluşuyor.

Ateş ÇELİK

Müzik çevresinin “mükemmel piyanist ve yetenekli müzisyen” olarak da tarif ettiği Anna Tsybuleva konserde, Beethoven ve Chopen’in eserlerine yer veriyor. Yarışmadaki performansıyla dikkatleri üzerine çeken Tsybuleva ayrıca “Az bulunur yeteneğe sahip bir piyanist” olarak da tanımlanıyor.

Palais des Beaux-Arts, Philharmonie Luxembourg, Tonhalle Zürich ve the Wigmore Hall dahil olmak üzere dünyanın en büyük sahnelerinde resitaller veren sanatçı Basel Symphony, Mariinsky, Oxford Philharmonic, Royal Philharmonic, Royal Liverpool Philharmonic, Singapore Symphony, St.Petersburg Philharmonic ve Tokyo Philharmonic Orchestra ile iş birlikleri gerçekleştirdi. Ünlü piyanistin konseri 25 Şubat Salı akşamı Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda.