THY Yaz Atağı Yaptı Sefer Sayıları Arttı

901

THY, Türkiye’nin turizm merkezlerine yurt dışından yaptığı direkt uçuş sayılarını arttırma kararı aldı. THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, bu nedenle THY turizm odaklı yurt dışı uçuşlarına hız verdiklerini açıkladı. Yaz sezonunda yurt dışında 26 noktadan Antalya, İzmir, Dalaman ve Bodrum’a haftalık toplam 98 frekans sefer yapılacak.

THY’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı ile 2018 yılının ekim ayında imzaladığı ‘Direkt Turizm Hamlesi’ protokolüne değinen THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, şunları söyledi:

“Son iki yıldır bu uçuşlarımıza olan talep giderek artıyor. Bu yeni stratejimizin katkısıyla geçen yıl ülkemiz rekor sayıda turist ağırladı. Turizm sektörümüze ve ülkemiz ekonomisine sağladığımız katkıyı artırarak sürdürmeye kararlıyız. İnanıyoruz ki yeni uçuşlarımız daha fazla sayıda nitelikli turisti ve yeni rekorları beraberinde getirecek. THY bu yaz döneminde yurtdışından Akdeniz’in turizm başkenti Antalya’ya 20 noktadan haftada 74 sefer yapacak. Moskova’dan Antalya’ya geçen yıl haftalık 7 sefer gerçekleştirilirken pazar araştırmaları ve talep artışı nedeniyle bu sayı 2020’de yüzde 100 artırıldı ve 14 sefer olarak planlandı. Geçen yıl yurtdışından yalnızca Amman’dan haftada bir frekans uçuş düzenlenen Dalaman’a bu yıl 4 noktadan daha sefer yapılacak. Bayrak taşıyıcı THY, Dalaman Havalimanı’na Londra’dan 7, Moskova’dan 3, Amman ve Kiev’den de haftada 2 sefer icra edecek. Bodrum-Milas Havalimanı’na Londra, Kuveyt ve Münih’ten haftada 4, İzmir’e ise Berlin, Münih, Düsseldorf, Hamburg ve Kuveyt’ten haftada toplam 5 sefer yapışacak.”