ATÜ Duty Free’den Lüks Meydanı

1678

TAV Havalimanları ve Unifree Duty Free/Gebr. Heinemann ortaklığında kurulan ATÜ Duty Free, lüks markaları yeni mağaza konsepti ile İstanbul Havalimanı’na taşıdı. Lüks ürünler konsepti ile yapılan mağazalar açıldı.

Mürteza AKKAYA

Modaya yön veren tasarımcıların dünyaca ünlü lüks markalı ürünlerini yolcularla buluşturan mağazalar İstanbul Havalimanı’nda toplam 800 metrekareden büyük multi-brand mağaza konseptiyle merkezi bir noktada bulunan Luxury Square’de. Göz alıcı ve ışıltılı birbirinden değerli 28 farklı markaya ait ürünler var..

Luxury Square’de giyim ve aksesuar alanında Burberry, Kenzo, Givenchy, Loewe, Stella McCartney, Alexander McQueen, Chloé, Marc Jacobs, Off-White, Palm Angels, Alanui gibi markaların ürünleri bulunuyor. Saat ve mücevher alanında ise Chopard watches & jew., Messika, Piaget Watches & Jew., Atelier Swarovski, Tous, Bee Goddess, Gucci, APM Monaco ve Rado markalı ürünler, gözlük kategorisinde ise Balenciaga, Cartier, Celine, Chloé, Dior, Fendi, Gucci, Saint Laurent markalı ürünler yer alıyor.

ATÜ Duty Free CEO’su Ersan Arcan açılışta yaptığı konuşmada “Lüks markaları bir araya getirdiğimiz multi-brand alışveriş konseptimizle Luxury Square ile birbirinden değerli markalara ev sahipliği yapacağız. Gümrüksüz mağaza işletmeciliğinde öncü bir kuruluş olarak, 20 yılda dünya çapındaki operasyonlarımızla edindiğimiz büyük tecrübeleri lüks mağazacılık alanında da arttırarak devam ettiriyoruz, bu anlamda Avrupa’daki kuruluşlar arasında lider konumda olduğumuzu da belirtmekten mutluluk duyuyorum. ATÜ olarak İstanbul Havalimanı’nda toplam 22 butik ve pop-up mağazalarını işletiyor, birbirinden değerli 45 farklı markaya ait ürünleri yolcularla buluşturuyoruz” dedi.

Unifree Duty Free İcra Kurulu Başkanı / CEO’su Ali Şenher de ’’ Türkiye’nin en büyük altyapı projesi olarak tanımlanan İstanbul Havalimanı’nda 56 bin metrekarelik perakende satış alanında hizmet üretiyoruz. Bugün Luxury Square’in açılmasıyla birlikte tüm alanların kiralamasını da tamamlamış olduk. Şu an sırada bekleyen yerli ve yabancı 27 firma var. Hem global hem de yerli firmaların ilgisinden oldukça memnunuz ’’ diye konuştu.

Gebr. Heinemann Moda ve Aksesuar Satın Alma Direktörü Jan Richter “İstanbul Havalimanı’ndaki Zone 5 lüks pazar yeri konseptimiz, Unifree ve Gebr. Heinemann için uluslararası seyahat perakendeciliği pazarında heyecan verici ve yenilikçi bir atılımdır. Bu konsept, en yüksek kalitede lüks perakendecilik sektöründeki deneyim ve bilgi birikimimiz ile sürekli sınırları zorlayan sıra dışı moda deneyimi yaratma becerimizi tam anlamıyla ortaya koymaktadır. Bu projenin başarısı kesinlikle İGA, Unifree, ATÜ, Gebr. Heinemann, Plajer & Franz ve marka ortaklıklarımız arasındaki havalimanlarındaki lüks perakendeciliğin geleceği ile ilgili fikirlerin paylaşımı ve iş birliğine dayanmaktadır. Kendimizi hem biz hem de iş ortaklarımız için olağandışı sonuçlar ortaya koyan nihai özgün alışveriş deneyimi ile heyecan verici yaratıcı perakendecilik konseptleri yaratarak, alışveriş yapan yolcuları tam olarak anlamaya, onlarla iletişim kurmaya ve onları memnun etmeye adadık. Küresel ve yerel ölçekteki uzmanlığımızı harmanlayarak bunu fark edebilecek İstanbullu alışveriş severler için benzersiz yenilikçi ve heyecan verici bir moda deneyimi yarattığımıza inanıyorum” dedi.