Almanya’dan bir erteleme daha

3744

Almanya’nın Hannover şehrinde 20–24 Nisan 2020 tarihlerinde gerçekleştirmesi planlanan Hannover Messe fuarı temmuz ayına ertelendi.

Fuar şirketi yaptığı açıklamada, erteleme kararının dünya genelinde görülen Korona virüsü vakaları nedeni ile alındığını belirtildi. Yeni karara göre sanayi ve endüstriyel teknoloji konularında dünya çapında bilinen Hannover Messe Fuarı 13-17 Temmuz tarihlerinde yapılacak.

Fuar katılımcılarının, ziyaretçilerin, çalışanların ve halk sağlığının Deutsche Messe AG’nin her zaman öncelikleri arasında yer aldığını belirten Deutsche Messe AG Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Jochen Köckler erteleme kararı için şöyle konuştu:

“Virüsün küresel ekonomi üzerindeki etkisinin yılın ilk yarısıyla sınırlı kalacağına olan inancımız sebebiyle fuarı temmuz ayına erteledik. Katılımcılarımıza inovasyonlarını sergilemeleri ve işbirliği sağlamaları için sunabileceğimiz en erken tarihin Temmuz olarak belirledik. Belirlediğimiz yeni tarihlerin küresel ekonomiye önemli bir güç sağlayacağını düşünüyoruz.”