3 Turizm Fuarı Daha İptal

4051

19-22 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan Arabian Travel Market (ATM) 14-16 Nisan tarihlerindeki Arabian Hotel Investment Conference (AHIC) ile 12-14 Mayıs^ta Frankfurt’ta gerçekleşmesi planlanan IMEX 2020 turizm fuarı korona virüs nedeniyle iptal.

Korona nedeniyle dünya çapındaki organizasyonlar birer ikişer iptal ediliyor. Bu zincire her gün bir yenisi ekleniyor. ITB Berlin’in iptali ile dünya turizmcileri yaşadıkları şoktan daha kurtulamamışken Almanlar şimdi de Frankfurt’taki IMEX’i iptal etti.

12-14 Mayıs’ta gerçekleşmesi planlanan fuar için yapılan açıklamada “Bu kararımızın sadece fuara katılacak olan katılımcılar, alıcılar ve sektör profesyonelleri için değil, aynı zamanda küresel ticari etkinlikler topluluğunu da büyük bir hayal kırıklığına uğrattığını tahmin ediyoruz. Alman Sağlık Bakanlığının yakın zamanda, Frankfurt’un bulunduğu Hessen eyaleti de dahil olmak üzere, binden fazla kişinin katıldığı etkinlikleri yasaklanması bu kararımızın birinci nedeni oldu. İkinci olarak da fuarı finanse eden katılımcılarımıza ve ortaklarımıza karşı hissettiğimiz sorumluluktu. Katılımcılarımızın her şeyden önce güvendiği bizim için çok önemliydi. Bu nedenle Frankfurt’ta IMEX’i iptal etmekten başka seçeneğimiz olmadığı sonucuna vardık” denildi.

İKİSİ DE ARAPLARDAN

İptallere 2 ilave de Arap yarımadasından geldi. 19-22 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan Arabian Travel Market (ATM) 2020 ile 14-16 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek olan Arabian Hotel Investment Conference (AHIC) 2020 koronavirüs nedeniyle ertelendi.

ATM Fuarının organizatörü Reed Travel Exhibitions, fuara katılacakların sağlığı ve güvenliğini dikkate alarak sağlık otoritelerinin tavsiyelerine uyarak fuarı ertelediklerini açıkladı. Fuarın 28 Haziran – 1 Temmuz 2020 tarihine ertelendi.

AHIC Konferansının organizatörü Bench Events ise yeni tarihlerini 21-22 Eylül 2020 olarak açıkladı. Etkinlik Dubai’deki Madinat Jumeirah’da gerçekleşeceğini belirtti.