Emirates’te 30 Bin Çalışan Kapı Dışarı mı?

1761

Dubai merkezli uçak şirketi Emirates’in, 30 bin çalışanını işten çıkarmaya hazırlandığı belirtiliyor. Bloomberg’ün haberine göre, Emirates yaklaşık 30 bin çalışanını işten çıkarmayı gerçekleşirse, Covid 19 ile darbe alan havacılık sektöründeki en fazla kişiyi işten çıkarma rekorunu kıracağı söyleniyor

Bu arada salgın nedeniyle tüm dünyada uçuşlar durma noktasına gelirken, sektörde tekrar eski yolcu rakamlarına dönülmesinin yıllar alabileceği tahmin ediliyor. Emirates’în, rekor sayıda işten çıkarmaların yanı sıra 500’ü aşkın yolcu kapasitesine sahip A380 filosunu da emekli etmeyi hızla planladığı söyleniyor. Türk uçuş ekipleri de istihdam eden Emirates, geçen yıl pilot ekibine Türkiye’den başvuran adaylar için 27-28 Mayıs 2019 tarihlerinde Crowne Plaza İstanbul Florya’da toplantılar düzenlemiş ve Türkiye’den pilotlarla görüşmeler yapmıştı.

Önceki İçerikUkrayna Türkiye Uçuşlarına yeniden Başlıyor
Sonraki İçerik100 Yıllık Havacılık Sektöründen Üzücü Haberler…
Avatar
Cahit Akyol, CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı şirketinin Ajans Başkanı ve kurucusu, turizm haberlerin yer aldığı www.turizmmuhabiri.com adlı haber sitesinin de kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni’dir. 35 yıllık Hürriyet Gazetesi muhabirliği geçmişi olan Akyol yayıncılık hakkındaki engin bilgisi ve onlarca yıllık tecrübesi ile meslek hayatı boyunca sayısız haber,  röportaj ve seri yazılara imza atmış, halen de sektörün içinden olan bir gazetecidir. Akyol, tecrübeli gazetecilerden oluşan kadrosu ile CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı şirketinde farklı sektörlerdeki firmalara, kişiye özel PR hizmeti sağlar. CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı’nda, marka yönetimi ve “butik tarzda” halkla ilişkiler hizmetlerini yönetir. Şirketinde özellikle marka, hedef çalışması,  projelendirme, konsept geliştirme ve uygulama, kurumsal mesajlar, ürün odaklı mesajlar ve tabii ki, medya ilişkileri konusunda yetkindir. Şirketinin faaliyet alanları, yayıncılık, iletişim danışmanlığı ve halkla ilişkiler ve organizasyondur.