Onur Air Pist Başı Yaptı

2219

Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun, 1 Haziran’da Kıbrıs, 4 Haziran’da iç hat ve 10 Haziran’dan itibaren de kademeli olarak dış hat uçuşlarına başlayacaklarını açıkladı.

Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun, iç hatlarda ilk etapta “İstanbul, Antalya, Dalaman, Trabzon, Bodrum ve İzmir destinasyonlarının ardından da durum değerlendirmesi yapıp Gaziantep, Kayseri, Malatya’ya da uçma planları olduğunu söyledi.

Onur Air Gen Md Teoman Tosun

İç hat uçuşlarının kendileri için karlı uçuşlar olmadığını ve iç hatlarda hiç kar etmediklerinin ileri süren Tosun “2018 yılında iç hatlarda 5.5 milyon dolar zarar ettik. Ama uçuşlar devam etti. İç hatlar nakit akışını desteklen uçuşlardır. Zarara katlandık. Geçtiğimiz haftalarda iki Airbus 330’u filomuza kattık. Yeni katılanlar ile birlikte Onur Air’in filosunda bulunan uçak sayısının 30’a yükseldi. Uçak sayımızı 41’ye çıkartmayı planlamıştık. 11 uçak daha alma planımız vardı. Bunların İmzalarını attık. Depozitolarını ödedik. Bu sezon amacımız 34-35 uçakla bu sezonu kapatmak’’ dedi.

Onur Air’in Çin projesi için de konuşan Genel Müdür Teoman Tosun, ‘’Çin projemiz iptal edilmedi. Sürüyor. Bu projede çok büyük oranda yol alındı. Bir sonuca doğru gidiyoruz. Program planlanan şeklinde ilerliyor. Bir ay içinde de sonuçlanacağını ümit ediyoruz” diye görüşlerini açıkladı.

Önceki İçerikKomşu Bizi “Yok” Saydı
Sonraki İçerikHava Yolları Kaldıramadıkları Uçaklarından Nasıl Kazanç Sağlıyor?
Cahit Akyol, CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı şirketinin Ajans Başkanı ve kurucusu, turizm haberlerin yer aldığı www.turizmmuhabiri.com adlı haber sitesinin de kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni’dir. 35 yıllık Hürriyet Gazetesi muhabirliği geçmişi olan Akyol yayıncılık hakkındaki engin bilgisi ve onlarca yıllık tecrübesi ile meslek hayatı boyunca sayısız haber,  röportaj ve seri yazılara imza atmış, halen de sektörün içinden olan bir gazetecidir. Akyol, tecrübeli gazetecilerden oluşan kadrosu ile CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı şirketinde farklı sektörlerdeki firmalara, kişiye özel PR hizmeti sağlar. CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı’nda, marka yönetimi ve “butik tarzda” halkla ilişkiler hizmetlerini yönetir. Şirketinde özellikle marka, hedef çalışması,  projelendirme, konsept geliştirme ve uygulama, kurumsal mesajlar, ürün odaklı mesajlar ve tabii ki, medya ilişkileri konusunda yetkindir. Şirketinin faaliyet alanları, yayıncılık, iletişim danışmanlığı ve halkla ilişkiler ve organizasyondur.