Operasyona da Devam Hizmete de

2227

Araç kiralama konusunda dünya devleri arasında bulunan Hertz’in, ABD ve Kanada’da yaptığı konkordato (iflas anlaşması) başvurunun sadece ABD ve Kanada Hertz için geçerli olduğu belirtildi. Bu başvurunun şirketin Türkiye dahil diğer 143 ülkedeki şubelerini kapsamadığı açıklandı.

Covid-19’un dünyada çapında yaptığı olumsuz etkinin sonucunda birçok şirket gibi Herz’in de gelirlerinde büyük bir düşüş yaşandı. Bu nedenle de önceki hafta Kuzey Amerika’da 22 bin kişi, yani her iki Hetz çalışanından birisi işten çıkarıldı.Grubun CEO’su Paul Stone bu kararı “Pandemiyi atlatabilmek için ihtiyaç duyduğumuz daha sağlam yeni bir finansal yapı oluşturmak için zaman kazanılacak” şeklinde yorumlamıştı. .

Dün de Herz’in (Global Satışlardan Sorumlu) Başkan Yardımcısı Robert J. Stuart bu konuya yeni bir açıklama getirdi.  Robert J. Stuart’ın şirketinin 100 yıldan uzun bir süredir tüm dünyada güven ve emniyetin ön planda olduğu sistem ile araç kiralamalarından söz ettiği açıklama şöyle;

“2020 yılında, Hertz, küresel pandemi Covid 19’dan ötürü karşılaştığı tüm zorlukları aşıp bu kriz dönemini yönetebilmek için her türlü önlem ve yardımı almaya karar verdi. Dün ABD ve Kanada şubelerimiz, devlet yardımı olarak bilinen  (Chapter 11) yasal sürecinde,  yeniden yapılanma için başvurdu. Bu arada Avrupa, Avustralya, Yeni Zelanda ve Hertz franchise alanlarını içeren ana faaliyet bölgeleri bu yapılanma ve belirtilen iflas ilanına dahil değildir.” Başkan Yardımcısı Robert J. Stuart açıklamasının Türkiye ile ilgili olan bölümünde ise, “Avrupa Hertz’e bağlı olarak 7 yıldan beri Türkiye’de yurt dışı araç kiralamaların resmi temsilcisi olan Hertz-Airep de işbirliğine devam ediyoruz. Bunun yanı sıra Hertz’in on-line araç kiralama sistemi de sürüyor. Bu duyuru CEO’muz Paul Stone’un kararına ve resmi bildirisine istinaden yapıldı. Herz Airep ile her zaman olduğu gibi işbirliğiniz ve ortaklığımız devam edecektir.