Almanlardan Türkiye’ye Tatil Sinyali

2420

Almanya Hükumeti Turizm Sorumlusu Thomas Bareis, Alman vatandaşlarının bu yaz Türkiye’ye tatile gidebilmesi konusunda iyimser olduğunu ve gerekli koşulların yerine getirilmesi halinde bunun mümkün olacağını belirtti.

Almanya Federal Hükumeti Turizm Sorumlusu Thomas Bareis, Alman Haber Ajansı DPA için yaptığı açıklamada “Üçüncü ülkelere yönelik seyahat uyarılarını da adım adım kaldırmayı düşünüyoruz. Enfeksiyon sayılarının düşük olması ve güvenlik standartları ile önlemlerin de üst seviyede uygulanması halinde seyahat uyarılarını devam ettirmek için bir neden görmüyorum” diye görüş açıkladı.

Alman ve Türk yetkililerin konu ile ilgili olarak sürekli görüşme halinde olduğunu vurgulayan Bareis, “Dile getirdiğim koşullar çerçevesinde Alman turistlerin bu yaz Türkiye’de tatil yapmaları mümkün” ifadesini kullandı. Bunun için iki ülke arasında hava yolu ulaşımının başlaması gerektiğini hatırlatan Bareiss, seyahat uyarısının Haziran ayının ortasından itibaren kalkacak olmasının, hem tatilciler, hem de Alman seyahat ekonomisi için önemli bir sinyal olduğunu dile getirdi. Ve “Bu normalleşme yönünde atılmış bir adım” dedi.

TUİ DE ELLER TETİKTE 

Bu arada Alman turistlerin dünyada en fazla rağbet ettikleri üçüncü ülke konumunda olan Türkiye için. Almanya’nın en büyük tur operatörlerinden TUI de, hazır bekliyor. Seyahat yasağı kalktığında Türkiye’de tatil paketlerinin hemen satışa sunulması için tüm hazırlıkların tamamlandığı, yeşil ışık ile birlikte agresif bir satış pazarlama stratejisinin başlaması planlanıyor. .