İstanbul Hava Limanın da “Nerede Kalmıştık”

2688

Yaklaşık iki aylık aranın ardından İstanbul Hava limanından dış hat tarifeli yolcu seferleri yeniden başladı. Türk Hava Yolları, ilk olarak Almanya, İngiltere ve Hollanda’ya uçtu.

Cahit AKYOL

Bilindiği gibi Covid-19 salgını tedbirleri nedeniyle Nisan ayında tüm iç ve dış hat seferlerine ara verilmişti. Ancak şimdi salgının kontrol altına alınmaya başlaması nedeniyle ilk olarak etapta 1 Haziran’da tarifeli iç hat seferleri kademeli olarak başlamıştı. 

Şimdi bu uygulama dış hatlarda uygulandı. Başlatılan seferler için İstanbul Havalimanı’na gelen yolcular, hijyen önlemlerine uygun koşullarda yüzlerinde maske olduğu halde termal kameraların önünden geçerek sosyal mesafe kurallarına uyarak terminale alındı.

İLK UÇUŞ DÜSELDORF

Türk Hava Yolları, kademeli olarak başlayan tarifeli dış hat seferlerinde  Almanya’da Duseldorf, Berlin, Frankfurt ve Münih,  İngiltere’de başkent Londra’ya ve Hollanda’da başkent Amsterdam’a uçuş gerçekleştirdi. Bu kapsamda THY’nin TK1523 sefer sayılı ilk uçuşu, saat 08.20’de İstanbul Hava limanından Almanya’nın Düselfdorf şehrine uçtu. Karşılıklı gerçekleştirilen uçuşlar ülkelerin yetkili makamlarınca belirlenen şartları taşıyan yolcular, seyahat edebiliyor.

Önceki İçerikİstanbul Londra Her Gün
Sonraki İçerikSınır Kapıları Açıldı İran Hariç
Avatar
Cahit Akyol, CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı şirketinin Ajans Başkanı ve kurucusu, turizm haberlerin yer aldığı www.turizmmuhabiri.com adlı haber sitesinin de kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni’dir. 35 yıllık Hürriyet Gazetesi muhabirliği geçmişi olan Akyol yayıncılık hakkındaki engin bilgisi ve onlarca yıllık tecrübesi ile meslek hayatı boyunca sayısız haber,  röportaj ve seri yazılara imza atmış, halen de sektörün içinden olan bir gazetecidir. Akyol, tecrübeli gazetecilerden oluşan kadrosu ile CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı şirketinde farklı sektörlerdeki firmalara, kişiye özel PR hizmeti sağlar. CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı’nda, marka yönetimi ve “butik tarzda” halkla ilişkiler hizmetlerini yönetir. Şirketinde özellikle marka, hedef çalışması,  projelendirme, konsept geliştirme ve uygulama, kurumsal mesajlar, ürün odaklı mesajlar ve tabii ki, medya ilişkileri konusunda yetkindir. Şirketinin faaliyet alanları, yayıncılık, iletişim danışmanlığı ve halkla ilişkiler ve organizasyondur.