Bakandan Video İle Propaganda

2878

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye’nin Covid-19 salgını sürecinde başlattığı “Güvenli Turizm Sertifikasyonu” uygulamasını Avrupa Birliği Delegasyonu Büyükelçilerine anlattı.  

Türkiye’nin başarısının uluslararası alanda ilgi çektiğini söyleyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, hayata geçirilen güvenli tatil hizmetini video konferans yöntemi ile Avrupa Birliği Delegasyonu Büyükelçileri ie paylaştı.   

AB Delegasyonu Başkanı Christian Berger ile maslahatgüzarı Eleftheria Pertzinidou’nun katılımıyla gerçekleşen görüşmeye Büyükelçi düzeyinde katılan ülkeler İsveç, Finlandiya, Hollanda, Belçika, Letonya, Avusturya, Lüksemburg, Polonya, Slovenya, İtalya, Fransa, İspanya, Danimarka, Almanya, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Estonya, Slovakya, İrlanda ve Macaristan oldu.

Görüşmede Bakan Ersoy, AB ülkeleri temsilcilerine Türkiye’nin Turizm Sertifikasyon Programını açıkladı. Ülkemize gelmeyi planlayan turistlerin havalimanlarına indikten sonra gidecekleri saate kadar yapılacak uygulamaları sıraladı. Uçaklarda alınan önlemleri, otellerde kullanılacak sistemleri, testi pozitif çıkan konuklar için nasıl bir tedbir alındığını, tesislerin ve tur operatörlerinin bu süreçte neler yapacağını tüm detaylarıyla aktaran Bakan Ersoy, Büyükelçilerin uygulamaya yönelik sorularını da yanıtladı.