80 Bin Turizmciye On-line Eğitim

3293

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) ve ECOLAB işbirliğinde, dünyanın yaygın on-line eğitim şirketlerinden Lobster Ink, ile birlikte yeni bir eğitim projesine imza attı. Eğitimde mevcut kadro, yeni ekiplerin adaptasyonu; Covid-19 eğitim içeriği; gıda güvenliği, dezenfeksiyon ve sanitasyon bilgisi; hızlı takip ve raporlama gibi konular da bilgiler verilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan TÜROB Başkanı Müberra Eresin, başlattıkları eğitim seferberliği çalışmaları kapsamında bu zor dönemde sektöre önemli bir destek verdiklerini, bu desteğin sektörde son yılların en önemli sosyal sorumluluk projesi olarak tanımlanabileceğini ileri sürdü. Eresin, “ECOLAB ile uzun yıllardır ortak çalışmalar, projeler yürütüyoruz. Birlikte hayata geçirdiğimiz bu son eğitimler, sosyal sorumluluk çalışmaları olmasının yanında en önemli ve en değerli projeler olarak öne çıkıyor” dedi.

Eresin, TÜROB olarak mayıs ayı itibariyle ücretsiz olarak başlayan ve ‘Online Eğitim Projesinde’ sektöre öncülük ettiklerini sözlerine eklerken, “ Öncelikle TÜROB üyesi işletmelere açılan eğitimler devamında sektördeki diğer tüm kuruluşlara açılırken, platformu ücretsiz kullanma imkânı 7 Ağustos tarihine kadar devam edecek. Söz konusu eğitimde mevcut kadronun eğitimi; yeni katılan ekip üyelerinin eğitimi ve hızlı adaptasyonu; Covid-19 eğitim içeriği; gıda güvenliği, dezenfeksiyon ve sanitasyon bilgisi; hızlı takip ve raporlama gibi konular ele alınacak. Covid-19 ve Hijyen Eğitimi’ ile ilk adımı atılan ve Haziran ayında ‘Online Personel Eğitimleri’ ile devam eden programlardan 3 ayda toplamda 80 bine yakın otel çalışanın faydalanmış olacağına öngörüyoruz. Konaklama sektörünün Covid-19 pandemi sonrasında özellikle iş gücündeki verimliliğini ve disiplinini koruyabilmesinin, normalleşme süreci ve iş verimi açısından hayati önem taşıdığını biliyoruz. Öncelikle TÜROB üyelerine açılan eğitim platformu, Türkiye’deki diğer otel ve restoran çalışanlarının kullanımına da açılmaya başlandı” diye konuştu.