Büyükelçilere “Yeniden Keşfet” Turu

2931

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 60 ülkenin büyükelçisini ve uluslararası basını Antalya’da ağırlayarak Covid 19 için alınan önlemleri bizzat yerinde gösterme kararı aldı.

Bakan Mehmet Nuri Ersoy’un ülkemize turist gönderen ülkeler ile gerçekleştirdiği diplomasi trafiğinin ardından şimdi ikinci etap tanıtım çalışmalarına geçildi. Bu etap da Avrupa’da güvenli turizm belgelendirme sistemini hayata geçiren ilk ülke olan Türkiye, (Kovid-19) salgını sürecinde sunacağı turizm hizmetini “Yeniden Keşfet” başlıklı etkinlik ile duyurma kararı aldı.   

BAKAN ERSOY KARŞILAYACAK

Türkiye’nin tanıtımında kullanılan “Yeniden Keşfet” sloganıyla düzenlenecek etkinlik 19-20 Haziran tarihleri arasında Antalya’da olacak. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tüm konukları havalimanında karşılayacak. 

Türkiye’nin tanıtım görselleri ile havalimanlarından başlayacak “Güvenli Turizm” tanıtımında büyükelçiler ile uluslararası basın Türkiye’nin tatilcilere sunacağı hizmeti kalacakları otellerde deneyimleyecek.

Bu önemli buluşmada turizm sektör temsilcileri, Bakan Ersoy’un öncülüğünde hem büyükelçilerle hem de Türkiye’de yerleşik uluslararası basın temsilcileriyle bir araya gelecek.

Buluşmalarda Türkiye’de “Güvenli Turizm Belgesi” alan tesislerin kullandıkları sistemleri konuklar güvenli tatil hizmetini yerinde deneyimleme imkânı bulacak.

2 gün sürecek ola etkinlikte konuklar uçaklarda ve havalimanlarında alınan tedbirlerden olası sağlık sorunları karşısında sunulacak hizmetlere kadar tüm ayrıntıları yerinde gözlemleyecek.

Etkinlikte, Perge Antik Kenti’ni de ziyaret edilecek. Gece de Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünce Aspendos Antik Tiyatrosunda verilecek özel konserle etkinlik son bulacak.