THY Yeniden ABD Semalarında

3061

Uçuşlarına 2,5 ay ara verdikten sonra 1 Haziran’da iç hat, 11 Haziran’da da dış hat seferlerine yeniden başlayan THY şimd de ABD’nin Washington DC ve Chicago şehirlerine de tarifeli sefer düzenlemeye başladı Sırada Miami ve Los Angeles var.

Koronavirüs kısıtlamalarının kademeli olarak kaldırılmasıyla uçuşlara başlayan  Türk Hava Yolları, İstanbul Havalimanı’ndan ilk olarak Almanya, İngiltere ve Hollanda’ya sefer düzenlemişti. Bu aşamadan sonra ülkeler arası görüşmeler doğrultusunda kademeli olarak uçuşların arttıracağı belirtilmişti. Bu açıklamanı ardından ABD’de iki destinasyona daha tarifeli uçuş başlattı.

Bayrak taşıyıcı havayolu şirketimiz, İstanbul Havalimanı’ndan ABD’nin Washington DC ve Chicago şehirlerine de tarifeli sefer düzenledi. Uçuşlar öncesi havalimanına gelen yolcular, virüs tedbirlerine uygun olarak maskeli ve termal kameralardan geçerek sosyal mesafe kuralları çerçevesinde terminale alındı.

HAFTADA 3 SEFER

Böylelikle Türk Hava Yolları Chicago ve Washington DC’ye haftada 3 uçuş gerçekleştirmeye başladı. Bayrak taşıyıcı havayolumuz 22 Haziran 2020’den itibaren haftada 3 uçuş Miami’ye, 24 Haziran’dan itibaren ise yine haftada 3 uçuş olmak üzere Los Angeles’a tarifeli uçuş başlatmayı planlıyor.