Türkiye İngilizlerin İzin Listesinde Var Mı?

2484

Türk Turizmcilerinin gözü kulağı 29 Haziran’da İngiliz Hükümetin uluslararası uçuş izni vereceği ülkeleri açıklayacağı kararda. Bu karar da aralarında Türkiye’nin de olması ihtimali yüksek. Diğer ülkeler ise kesin olmamakla birlikte Fransa, İspanya, İtalya ve Yunanistan.

Korona virüs salgını ile birçok ülke sınırlarını kapatırken insanların ülkeleri dışında tatil yapmaları da geçtiğimiz aylarda hayal olmuştu. Ancak yeniden normalleşme sürecine girilmesi ile yasaklar kademeli olarak erimeye başladı.

İngiltere de Pandemi nedeniyle Türkiye’ye uçuşlarını kapatmıştı. Ancak İngiliz yetkililer önceki günlerde uçuş yasaklarını kaldırdığı ülkeler listesine 29 Haziran’da eklemeler yapacağımı duyurdu. İngiliz basın kuruluşu Daily Mail gazetesi da konuya ilişkin bir haber yaptı.

Haber de İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock’un korona virüsten arındırılmış hava koridorlarının 29 Haziran’da açıklanacağını söylediği yazıldı. Hükümetin uluslararası uçuş izni vereceği ülkeler arasında Fransa, İspanya, İtalya ve Yunanistan’ın yanı sıra Türkiye’nin de bulunacağını ileri sürdü.

Hükümetin kararını açıklamasının ardından İngilizler, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu bu ülkelere gidip tatil yapabilecek. Bu nedenle Türk turizmcilerin gözü de İngiltere’de hükümetin 29 Haziran’da açıklayacağı  vatandaşlarına sınırlı yurtdışı tatil izni vermesi bekleniyor.