ITB Berlin Turizmcilere “Hadi” dedi

2609

Dünyanın en büyük turizm fuarı olan ITB Berlin ve Berlin Seyahat Festivali’nin, “Seyahat etmeyi seviyoruz” sloganı ile 16-18 Ekim 2020 tarihleri ​​arasında Arena Berlin’de yapılması kararlaştırıldı. Geçtiğimiz  04 – 08 Mart 2020 tarihleri arasında 54’ncü  kez düzenlenmesi planlanan ancak Covid-19 pandemisi nedeniyle iptal edilen fuarın yeniden yapılacağının açıklanması turizm sektöründe memnunluk yarattı.

Julia Sonnemann

Seyahat etme arzusunun insanları “yeni normal” olarak adlandırılan durumda birbirine bağlayacağını düşündükleri için fuarı düzenleme kararı aldıklarını belirten ITB Berlin Halkla İlişkiler Müdürü Julia Sonnemann, “Sektörün canlanmaya bu dönemde hepimizin her zamankinden daha fazla ihtiyacı var. Yeni ve yeniden ilişkiler kurmak için fiziksel bir platform oluşturmak şart Özel önlemler alınarak düzenleyeceğimiz 3 günlük buluşma da profesyonel ziyaretçiler ve halk için 3 günlük yüz yüze ve sanal etkinlik programlarına yer verilimesis planladık” dedi.

Bernd Nef

Turizm endüstrisinin son birkaç aydır büyük zorluklarla karşılaştığını belirten Berlin Seyahat Festivali’nin kurucu ortağı ve genel müdürü Bernd Neff, “Şu anda, seyahatin tam olarak nasıl değişeceği sadece tahmin edebileceğimiz bir şey. Bu, öncelikler, güvenlik ihtiyaçları, sürdürülebilirlik ve diğer hususlar açısından çeşitli senaryolara erken bakmayı ve yenilikçi stratejiler üzerinde birlikte çalışmayı daha da önemli hale getiriyor” diye fikirlerini açıkladı.

ITB Berlin ve Berlin Seyahat Festivali’nin güçlerini birleştirdiği ve Arena Berlin’de 16-18 Ekim tarihleri arasında turizm endüstrisine krizden hep birlikte çıkmanın yollarını göstermek için eşsiz bir platform düzenleneceği belirtildi. Etkinlik gündeminde sergiler, sunumlar ve tartışma panelleri yapılması düşünülüyor. 16 Ekim 2020 Cuma günü ITB Berlin’in odak noktası profesyonel ziyaretçilerine yönelik kendi program formatlarında olacak. 17 ve 18 Ekim 2020 günlerinde Berlin Seyahat Festivali’nin programı ağırlıklı olarak tüketicilere ve gezginlere ayrılacak.