Temmuz’da Biz Gelemeyiz Siz Bize Gelin

3089

Rusya Federal Turizm Ajansı Başkanı Zarina Doguzova, ülkesinin 1 Temmuz itibariyle turist kabul etmeye başlayacağını söyledi. Bu arada Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) da tur operatörlerinin temmuz ayındaki tüm yurtdışı turlarını iptal ettiklerini duyurdu.

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Başkanı Zarina Doguzova, 1 Temmuz Çarşamba günüden itibaren Rusya’da turizmin başlayacağını belirterek “Rusya’nın 67 bölgesinde turizme yeniden başlıyoruz. Ülkemizdeki kısıtlamalar ilk hafta içinde aşama, aşama kaldırılacak. Ancak bu sırada salgınla ilgili bazı kısıtlamaların da geçerliliğini koruyacak. Temmuzun ilk haftasında ülkemizin bölgelerinin büyük kısmında tatil sezonunun başlayacağına inanıyoruz” dedi.

Temmuz Turları İptal

Öte yandan Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) tarafından yapılan açıklamada da tur operatörlerinin temmuz ayındaki yurtdışı turlarını iptal ettiklerini bildirdi. ATOR’un açıklamasında, “Tur operatörleri önümüzdeki ay uluslararası turizmin yeniden başlayacağına dair pek umut beslemiyor. Durumu riske atmak istemiyorlar, bu nedenle de temmuz uçuşlu tüm turları iptal ediyor” ifadeleri kullanıldı.

Sputnik’in haberine göre, temmuzdaki turları iptal eden kuruluşlar arasında İnturist şirketi var. Şirket turların 2020 veya 2021 içinde başka bir tarihe de ertelenebileceğini bildirdi. Pegas Touristik, Tez Tur ve Coral Travel şirketleri de temmuz turlarını iptal ettikleri bilgisini verdi.