Biz Güvenliyiz Bize Güvenin

2587

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ’Türkiye’nin 2020 turizm sezonunda uygulamaya başladığı “Güvenli Turizm Sertifikasyonu” Almanya’nın Türkiye’ye seyahat uyarısını kaldırması için ikna turuna çıktı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un, Türkiye’ye en çok ziyaretçi gönderen ülkelerle başlattığı diplomasi trafiğinin yeni durağı Almanya oldu.

Bakan Ersoy, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte Almanya’ya gitti. Bakanlara Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe ve Bakanlıkların üst düzey bürokratları da eşlik ediyor.

Heyetin günübirlik gerçekleştireceği ziyaret kapsamında Almanya Federal Ekonomik İşler ve Enerji Bakanı Peter Altmaier ve Alman Hükümeti’nin turizmden sorumlu yetkili ismi Thomas Bareiss ile görüşecek.

Türkiye’nin yerli ve yabancı ziyaretçilere sunduğu güvenli tatil hizmetinin anlatılacağı görüşmelerde, Almanya’nın Hükümet yetkililerine, uygulamaya konulan sertifikasyon programı ile Türkiye’nin sağlık altyapısı anlatılacak.

Biran önce kaldırın

Almanya’nın Türkiye’ye seyahat uyarısını bir an evvel kaldırmasının hedeflendiği görüşmelerde İki Bakan, Türkiye’de havalimanlarından konaklama ve yeme içme tesislerine kadar ziyaretçilerin karşılaşacakları tüm süreçleri, turizm bölgelerindeki vaka sayıları ve uygulamaya konulan sağlık sigorta sistemi ile birlikte Alman mevkidaşlarına tüm detaylarıyla aktarıyor.

.