İlk Gün Koronavirus Savaşçılarına

2232

İspanya’nın en çok ziyaret edilen eserlerinden Barselona’daki Sagrada Familia bazilikası koronavirus sınırlamalarının getirildiği mart ayından beri ilk kez kapılarını açtı.

Sagrada Familia (Kutsal Aile), yıllık 4,5 milyon ziyaretçiyle İspanya’nın en popüler abidelerinden biri. Barslonaya giden turistlerin mutlaka ziyaret ettikleri bazilika günler süren büyük temizlik ve dezenfeksiyon çalışmasının ardından açıldı. Bazilikayı sadece sağlık çalışanları ve güvenlik görevlileri ziyaret etti. Kapısına “Özür dileriz ilk gün sadece Berselona’da pandemiye karşı mücadele eden kahramanlar’ ziyaret edebilecekler” yazısı yazıldı. Efsanevi İspanyol mimar Antoni Gaudi’nin bugünden sonra da Barselona halkı ücretsiz olarak ziyaret etmeye başladı.

Sagrada Familia (Kutsal Aile), yıllık 4,5 milyon ziyaretçiyle İspanya’nın en popüler abidelerinden biri. Bazilika Koronavirus ile mücadele önlemleri çerçevesinde üç aydır halka kapalıydı. Mabedin turistlere ne zaman açılacağı ise henüz duyurulmadı.

Bu arada İspanya, Johns Hopkins Hastanesi’nin verilerine göre 250 bini aşkın vaka ve 28 bin 385 ölüm ile pandeminin en ağır vurduğu Avrupa ülkelerinden birisi.