THY Avrupa’da Birinci

2250

Türk Hava Yolları (THY), Haziran ayının ikinci yarısında birçok rakibini açık ara solladı, Avrupa’da en çok sefer düzenleyen hava yolu şirketi oldu. THY’yi SAS ve Wızz Air takip etti. Emirates ise 42’nci oldu.

Avrupa hava sahası uçuş trafiğini kontrol eden Eurocontrol’un açıkladığı verilere göre, 15-29  Haziran ayı arasındaki dönemde THY uçuş sayısını yüzde 14 arttırarak 432 sefer düzenledi. THY bu sayı ile birinci oldu.

Scandinavian Hava Yolları (SAS), 268 sefer sayısı ile THY’nin ardından ikinci sırada, Wızz Air ise 259 uçuşla 3’ncü oldu. Listede BAE havayolu Emirates de 42’nci sırada yer aldı.

Milli hava yolumuz Avrupa’nın açık ara en çok sefer düzenleyen hava yolu şirketi olarak kayda geçti. İşte liste;

Önceki İçerikİlk Gün Koronavirus Savaşçılarına
Sonraki İçerikSaray Değil Otel
Avatar
Cahit Akyol, CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı şirketinin Ajans Başkanı ve kurucusu, turizm haberlerin yer aldığı www.turizmmuhabiri.com adlı haber sitesinin de kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni’dir. 35 yıllık Hürriyet Gazetesi muhabirliği geçmişi olan Akyol yayıncılık hakkındaki engin bilgisi ve onlarca yıllık tecrübesi ile meslek hayatı boyunca sayısız haber,  röportaj ve seri yazılara imza atmış, halen de sektörün içinden olan bir gazetecidir. Akyol, tecrübeli gazetecilerden oluşan kadrosu ile CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı şirketinde farklı sektörlerdeki firmalara, kişiye özel PR hizmeti sağlar. CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı’nda, marka yönetimi ve “butik tarzda” halkla ilişkiler hizmetlerini yönetir. Şirketinde özellikle marka, hedef çalışması,  projelendirme, konsept geliştirme ve uygulama, kurumsal mesajlar, ürün odaklı mesajlar ve tabii ki, medya ilişkileri konusunda yetkindir. Şirketinin faaliyet alanları, yayıncılık, iletişim danışmanlığı ve halkla ilişkiler ve organizasyondur.