İngilizler Türkiye’yi Tek Geçiyor

1950

İngiltere’den Türkiye’ye gelişler 1 Ağustos’ta başlıyor. İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Chilcott, “Britanyalı turistler için Türkiye’nin en çok tercih edilen tatil yeri olmaya devam edeceğini umuyorum” dedi.

İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott, ‘Türkiye’nin bugüne kadar virüsün kontrol altında tutulmasında gösterdiği başarıyı dikkate aldık. ‘Güvenli Turizm Sertifikalandırma Programı’nın ne kadar titiz uygulandığını gördü sonra da Türkiye’ye seyahat edilmemesi yönündeki kararı kaldırdık. Britanyalı turistler için Türkiye’nin en çok tercih edilen tatil yeri olmaya devam edeceğini umuyorum” dedi.

Bu arada İngiltere-Türk Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Engin Sertoğlu, İngiliz operatörlerin ve charter firmalarının Türkiye için planlarını yapmaya başladıklarını söyledi. Sertoğlu “1 Ağustos’tan itibaren İngiliz tur operatörleri Türkiye pazarına ciddi bir şekilde giriş yapacak” iddiasında bulundu..

Uçaklar başlıyor

THY, Dalaman için uçuşları haftada 6 güne, Antalya için ise günlük uçuşlara çevirdi. 16 Temmuz’dan sonra British Air Base, Easyjet de 1 Ağustos’tan itibaren operasyonlarını Manchester üzerinden Dalaman merkezli olarak sürdürecek. Jet2 da 16 Temmuz’dan sonra Türkiye uçuşlarına başlayacak.