Alman turizmciler Antalya’da teftişte

1460

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ile SunExpress, Almanya’nın önde gelen seyahat profesyonellerini Antalya’da ağırlıyor. Konuk turizmcilere güvenli tatil seçenekleri ve alınan tüm önlemler tanıtılacak.

Almanya’nın seyahat profesyonelleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı tarafından hayata geçirilen Güvenli Turizm Sertifika Programı’nı için turistik tesislerde -26 Temmuz’a kadar 3 gün deneyimleyecek..

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, geçen hafta farklı bir grubu İzmir’de ağırladıklarını belirterek “Ülkemize gelen ziyaretçilerin güven içinde bir seyahat deneyimi yaşamaları için sürecin her ayağını kapsayacak şekilde programlar yaptık. Gerçekleştirdiğimiz düzenlemeler, alınan tedbirler ve Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı uygulamalarını yerinde inceleme fırsatı sunan organizasyonu başarıyla tamamladık. Havalimanlarından transfer araçlarına, konaklama tesislerinden turizm sektörü çalışanlarına kadar her alanda hassasiyetle gerçekleştirilen uygulamalar konukların beğenisin kazandı. Tek dileğimiz Türkiye’nin huzur ve güven içinde bir destinasyon olduğunu mümkün olan en geniş kitlelere yerinde göstermektir” dedi.

Antalya’yı Alman turizm profesyonellerine tanıtmak için harekete geçtiklerini anlatan SunExpress CEO yardımcısı Ahmet Çalışkan, da “Mevcut koşullarda Antalya’nın seyahat için en doğru adreslerden biri olduğunu göstermeyi ve merkezimiz Antalya’nın yanı sıra bölge turizmine de katkı sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.