Turiste Sigorta Hem de Korona Teminatlı

1377

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) öncülüğünde, ‘Turist Koruma ve Destek Sigortası’ hayata geçirildi.

Pandemi sürecinde ‘Güvenli Turizm Sertifika Programı’ ile dünyada örnek bir uygulama başlatan Türkiye’de, turistlerin bu sigortayı yaptırmaya başladı.TGA’ tarafından yapılan duyuruda, ülkemizde daha güvenli bir tatil için Covid-19 teminatlı Turist Koruma Destek Sigortası’nın detayları belirtildi.

Bu sigorta yurt dışından ülkemize gelenlerin seyahatleri esnasında Covid-19 nedeniyle hastaneye yatışlarının gerçekleşmesi durumunda özel hastane / devlet hastanesi ayrımı olmaksızın tüm pandemi hastanelerinde oluşabilecek sağlık masrafları karşılıyor. Buna yoğun bakım masrafları da dâhil. Hastaneye yatış esnasında Güneş Sigorta provizyon ekiplerinin aranması durumu ile ödeme süreçleri başlıyor.”

Sigorta ile ilgili yapılan duyuru şöyle: “Türkiye Cumhuriyeti’nin öncülüğünde Güneş Sigorta tarafından hayata geçirilen bu proje ile Türkiye’nin cennet köşelerinde gönül rahatlığı ile tatil yapmak isteyen misafirlerimiz, ayların yorgunluğunu ve stresini, Covid-19 endişesi olmadan atlatıyor. İstanbul, Bodrum, Kapadokya, Marmaris, Nemrut, Antalya ve Türkiye’nin diğer harikaları. Masmavi denizler, yemyeşil yaylalar, geniş kanyonlar ve açık hava müzelerinde Türkiye’nin eşsiz güzelliklerini keşfeden misafirlerimiz, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 tedirginliğini Turist Koruma ve Destek Sigortası ile geride bırakarak tatilin tadını çıkarıyor” denildi. Bu sigortaya başvurmak http://www.covidinsurance4turkey.com adresini ziyaret edilmesi öneriliyor.”

NELERİ KAPSIYOR

Sigortanın, Covid-19 hastalığı kesin tanısı nedeniyle hastanede tedavi gören kişilerin hastanede yattığı süre boyunca tedavi masraflarını ödüyor. Kişinin anlaşmalı kurumlardan birinde hastanede yatışının gerçekleşmesi halinde Güneş Sigorta provizyon sistemi ile ödeme yapılacağı, anlaşmasız kurumlarda ise elden ödeme yapılacağı belirtiliyor. Güvence kapsamını poliçedeki teminatların belirleyeceği de vurgulanıyor.

Poliçe süresi, en fazla 30 güne kadar olabiliyor. Poliçe bitiş tarihinden önce sigortalının yoğun bakımda yatması durumunda poliçe bitmiş dahi olsa 10 gün boyunca tedavisi devam edebiliyor. Covid-19 Turist Koruma ve Destek Sigortası’nda bekleme süresi yok ve 0-65 yaş arasındaki herkes faydalanabiliyor.