Açılın… Ruslar Geliyor

1519

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, 1 Ağustos’ta Ankara ve İstanbul’a, 10 Ağustos’ta Antalya, Bodrum ve Dalaman’a uçuşların yeniden başlayacağını söyledi.

Rossiya-24 televizyonuna konuşan Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, “Gündemde tek seferde iki karar alındı. Birisi Türkiye diğeri de İngiltere ile ilgiliydi. Rusya Federasyonu Türkiye ile ilgili olarak 1 Ağustos’tan itibaren Ankara ve İstanbul’la, 10 Ağustos’tan itibaren Antalya, Bodrum ve Dalaman gibi tatil yerleri ile uçuşlar başlatılacak” ifadelerini kullandı.

Sputnik’in haberine göre Golikova, “Uçuşların yeniden başlatılmasının vaka sayısında bir artışa yol açmaması için uçakların iniş yapacağı tüm ülkelerdeki, Rusya’nın kentlerindeki salgınla ilgili durumu dikkatli bir şekilde takip edeceğiz” dedi.

Golikova, Rusya’ya gelecek yabancı vatandaşlarının, koronavirüs taşımadıklarını göstermek amacıyla uçuştan 72 saat önce test yaptırmış olmaları gerektiğini de sözlerine ekledi. Belirli bir grup Rusya vatandaşının popüler güzergah olan Tanzanya, Zanzibar ile uçuşların yeniden başlatılacağı konusunu görüştüklerini belirtti. Golikova, yurtdışından gelecek Rusya vatandaşlarının da ülkede 72 saat içinde test yaptırmalarının mümkün olacağını kaydetti.

Rusya Başbakanı Mihail Mişustin de “Uçuşların yeniden başlatılması yönünde karar alındı. Bu sırada salgınla ilgili durum ve karşılıklılık ilkesi üzerinden hareket ettiké diye konuştu. Bu arada 1 Ağustos’ta başlayacak, uluslararası uçuşların başkent Moskova, Moskova bölgesi, St. Petersburg ve Rostov-na-Donu’dan yapılacağını kaydetti.  Kaynak: Türkrus.com