Türkiye’ye Yasak Kalksın

1407

Almanya Hannover merkezli dünyaca ünü turizm şirketi TUI’nin CEO´su Friderich Joussen, Türkiye´ye seyahat uyarısının acilen kaldırılmasını istedi.

Türkiye´nin Akdeniz Bölgesi´ndeki tatil destinasyonların planlanacak bir “Pilot projesi“ kapsamında seyahat uyarısı kapsamının dışında tutulmasını öneren CEO´su Friderich Joussen, Türkiye için bir çözüm önerisinde bulundu. Joussen Türkiye´nin Akdeniz Bölgesi´ndeki tatil destinasyonların planlanacak bir “pilot projesi“ kapsamında uyarı kapsamının dışında tutulmasını istedi.

Alman Dışişleri Bakanlığı tarafından 130 ülke için devam eden “Global seyahat uyarısı“ tartışması sürerken TUI, Türkiye´ye seyahat uyarısının acilen kaldırılmasını istedi.

Almanya’da yayınlanan “Rheinische Post“ gazetesine demeç  veren  Joussen, “Pragmatik bir yaklaşımı savunmaktayız: Türkiye´nin Akdeniz Bölgesi´ndeki tatil destinasyonlarındaki güven ve hijyen standardı son derece yüksek olduğu için bunların bir pilot projesi kapsamında seyahat uyarısının dışında tutulmasını uygun buluyoruz“ dedi.

Benzeri bir pilot projesinin İspanya´nın Mayorka adası ve komşu adaları için de gerçekleştirildiğini anımsatan Joussen, “Seyahat sektörümüz Mayorka seyahatlerini de krizden sonra bir pilot projesiyle yeniden başlatmıştı ve tüm İspanya için seyahat uyarısı bu projeden sonra kaldırıldı“ diye görüşlerini açıkladı.