Yaşın 65 Üstü mü? Ayrıcalıklısın

1399

Korona salgını nedeniyle uzun süre sokağa çıkama yasaklarına maruz kalan ve bu sıkıntılı günlerden en fazla etkilenen 65 yaş üstü yaş grubu için ayrıcalıklar var. Nerede mi? İstanbul Hava limanında.

Mürteza AKKAYA

Korona süresince sağlıklarını korumak amacı ile sokağa çıkmaları kısıtlanan, risk grubunda yer alan 65 yaş ve üstü yolculara, seyahatlerinde kolaylık sağlamak İstanbul Havalimanı, o yolculara yönelik deneyimini artıracak özel hizmetleri arttırdı. O yaş grubu yolcuların havalimanında geçirecekleri zamanı konforlu hale getirmek için İGA Pass ayrıcalıklarının yanı sıra sağlık, eczane gibi hizmetler 31 Aralık 2020’ye kadar ücretsiz, veya indirimli olarcak

.65+ SADECE YÜZDE 65 ÖDER

65 yaş ve üstüne İGA özel yolcu hizmetleri ücretsiz. İGA Pass hizmetleri arasında yer alan İGA Fast Track (öncelikli geçiş) ve İGA Buggy (elektikli araba) hizmetleri ücretsiz. Fast Track ve Buggy hizmetlerinin ücretsiz olması ile birlikte 65 yaş üstü yolcuların seyahatleri daha keyifli hale geliyor. İG A Meet & Greet, İGA Lounge ve İGA Sleepod gibi yeme içme alanlarındaki hizmetler yüzde 35 indirimle sunuluyor. Bu hizmetlerden faydalanmak isteyen yolcular hizmeti satın alırken ücretin sadece yüzde 65’ini ödeyecek. Bu hizmet “65+ sadece yüzde 65’ini öder” sloganıyla veriliyor..65 yaş ve üstüne sağlık hizmetleri ve eczaneler de ayrıcalıklı olacak…

İstanbul Havalimanı’nda 65 yaş üstü yolculara sunulan ayrıcalıklı hizmetler sağlık hizmetleri ve eczanelerin de dahil olmasıyla daha da özel bir hale geliyor. Şafak Sağlık Grubu ile yapılan iş birliği sayesinde 65 yaş ve üstü yolculara özel muayene ücretlerinde yüzde 20 indirim uygulanıp, muayene sonrası sağlık aracı ile doktor eşliğinde uçuş kapısına kadar taşıma hizmeti de ücretsiz olarak sunuluyor.  

İstanbul Havalimanı içerisinde bulunan anlaşmalı eczanelerde tansiyon ölçümü 65 yaş ve üstü yolcular için ücretsiz. Bu yaş grubuna ilaç dışı tüm ürünlerde yüzde 15 indirim var. Stoklarla sınırlı olmak üzere yüz maskesi, el dezenfektanı ve ilaç kutusu gibi hijyen ürünleri de ücretsiz. Terminal içinde bulundukları noktaya ilaç talep eden 65 yaş ve üstü yolculara ilaçları hediye ürünlerle birlikte veriliyor.

Kadri SAMSUNLU

BÜYÜKLERİMİZ BAŞ TACIMIZ

İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu  İstanbul Havalimanı’nda yeni uygulamaları ile şu açıklamayı yaptı. “65 yaş ve üstü büyüklerimiz bizim için çok değerli. Bu yaş gurubunda bulunan büyüklerimizin, sağlıklarının korunması adına devletimiz tarafından alınan karar ile salgın döneminde belirli bir süre sokağa çıkmaları sınırlandırıldı. Onları korumak, hayatı onlar için daha kolay hale getirmek bir nevi bizlerin görevi. 65 yaş ve üstü yolcularımızın seyahatlerini kolaylaştırmak, İstanbul Havalimanı’nda geçirecekleri vakitleri daha konforlu hale getirmek için çeşitli hizmet ve ürünleri ayrıcalıklı hale getirdik. Bu yaklaşımla yolcularımız için seyahatlerini keyfe dönüştürmeyi amaçladık. Bayrak taşıyıcımız Türk Hava Yolları da başlattığımız bu deneyime kendi hizmetlerini dahil ederek yolcu hizmetindeki bütünselliği sağlayacak. Bildiğiniz gibi İstanbul Havalimanı’nda korona sonrası ana amacımızı; ‘güvenli ve hijyeni üst seviyede tutan bir seyahat’ ilkesinin izlenmesi yönünde belirlemiştik. Bu doğrultuda Havalimanı Pandemi Sertifikası’nı almış ve Covid-19 Havacılık Sağlık Güvenliği Protokolü’ne de Türkiye’de imza atan ilk havalimanı olmuştuk. Hijyen anlamında sosyal açıdan ‘en mesafeli’ havalimanı olarak tüm yolcularımıza eşsiz bir havalimanı deneyimi sunmak için çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz”